Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek: PZPN jest w czołowej piątce globu!

- Jako federacja jesteśmy w czołowej piątce globu - przyznał Zbigniew Boniek w wywiadzie dla dziennika "Sport". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaznaczył, że nie martwią go słabe wyniki reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Zbigniew Boniek podsumował sześć lat rządów w Polski Związku Piłki Nożnej, ale nie chciał wskazać trzech największych sukcesów swojej ekipy. - Musiałbym się głęboko zastanowić, żeby określić, czy bardziej strategicznym produktem jest Pro Junior System, czy Centralna Liga Juniorów? Czy lepszy jest Puchar Polski, czy Szkoła Trenerów? Czy ważniejsze było wprowadzenie VAR-u, czy może jednak przejęcie przez PZPN opłat sędziowskich we wszystkich ligach niższych od ekstraklasy? - zastanawiał się Boniek.

AMP Futbol. Kolejne zwycięstwo Polaków

I dodał: - Prawda jest taka, że zmodernizowaliśmy związek i jego działalność w bardzo wielu aspektach. Podsumowując sześciolecie pracy w PZPN potrafiliśmy wyszczególnić aż 49 obszarów, które są naszymi autorskimi projektami, albo zostały gruntownie zmodyfikowane i poprawione - przyznał prezes PZPN.

Zbigniew Boniek zaskoczył na Twitterze

TOP 5

Boniek nie ma wątpliwości, że Polski Związek Piłki Nożnej jest wśród najlepszych federacji na świecie. - Jesteśmy w czołowej piątce globu! Widzimy jak oceniane jest nasze zarządzanie przez inne zagraniczne związki, z jaką przyjemnością jesteśmy wszędzie witani i goszczeni, jak chętnie UEFA i FIFA powierzają nam kolejne poważne turnieje i konferencje do zorganizowania. Cieszymy się powszechnym szacunkiem i zaufaniem na całym świecie. W Polsce odbiór jest różny, bo kraj jest ogromnie podzielony politycznie, i te podziały przechodzą na życie codzienne, także do sportu i futbolu - zaznaczył Boniek w wywiadzie dla dziennika "Sport"

Słabe wyniki? Sport to nie jest taśma produkcyjna

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest przekonany, że reprezentacja prowadzona przez Jerzego Brzęczka awansuje na Euro 2020. Słabe wyniki nie frustrują Bońka. - Celem jest awans do finałów Euro 2020, i jestem przekonany, że reprezentacja, która ma dziś swoje problemy, wystąpi w tym turnieju. Sport to nie jest taśma produkcyjna, na której ma pojawić się perfekcyjnie uwarzone piwo albo znakomicie wykonany telefon komórkowy. Jest bardziej skomplikowany, dlatego na efekt trzeba poczekać z większą cierpliwością - powiedział Boniek.

Kontuzja Łukasz Piszczka

.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ