Raper "Mata" został prezesem klubu piłkarskiego. "Historia"

Michał "Mata" Matczak jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Artysta niejednokrotnie pokazywał, że jedną z jego pasji jest piłka nożna. Kilka miesięcy temu "Mata" odwiedził Roberta Lewandowskiego w Barcelonie, gdzie miał okazję porozmawiać z kapitanem reprezentacji Polski. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że 23-latek został prezesem klubu, który na co dzień rywalizuje na poziomie B-klasy.

90 milionów odsłon - dokładnie taki wynik na platformie YouTube osiągnął utwór pt. "Kiss Cam", którego autorem jest Michał "Mata" Matczak. Młody raper to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce, który znany jest przede wszystkim wśród młodych słuchaczy. Oprócz muzyki 23-latek uwielbia piłkę nożną, o czym świadczą jego ostatnie inicjatywy.

Zobacz wideo Adamek: Już bawię się sportem. Jestem spełniony

"Mata" został prezesem piłkarskiego klubu. "Historia teraz, historia tu"

Pod koniec września raper odwiedził w Barcelonie Roberta Lewandowskiego. Panowie mieli okazję odbyć krótką pogawędkę, po czym kapitan reprezentacji Polski podpisał koszulkę Matczaka. To jednak niejedyna piłkarska historia z udziałem artysty. Jeszcze wcześniej 23-latek wystąpił w jednym z odcinków programu "Turbokozak", w którym najczęściej można zobaczyć piłkarzy z ekstraklasy. 17 grudnia Michał "Mata" Matczak wraz z innym raperem Quebonafide zorganizował charytatywny mecz, który za darmo można było obejrzeć w internecie.

Jak widać, piłka nożna jest ważnym elementem życia artysty, a od kilku dni stanie się również jednym z jego biznesów. LKS-u Tajfun Ostrów Lubelski za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że prezesem klubu został właśnie Michał Matczak. "Historia tu, historia teraz. W dniu 20.12.2023 odbyło się Walne Zebranie klubu LKS Tajfun Ostrów Lubelski, na którym uchwalono nowy statut, omówiono plany na przyszłość oraz wybrano nowy zarząd. Nowym Prezesem klubu został Pan Michał Matczak." - czytamy na profilu Facebook drużyny.

Co ciekawe, w zeszłym sezonie "Mata" był zawodnikiem LKS Tajfuna, a obecnie stał się prezesem klubu. W komunikacie dodano, że raper będzie miał do pomocy dwóch wiceprezesów, którzy zapewne będą zajmowali się organizacyjno-finansowymi kwestiami. Artysta jest twarzą projektu, a informacja o nowym stanowisku szeroko rozniosła się po sieci. Niejeden klub występujący w rozgrywkach B-klasy mógłby pomarzyć o takim rodzaju promocji.

Zespół LKS Tajfun Ostrów Lubelski został założony w 1990 roku. Zdarzało się, że drużyna awansowała do klasy okręgowej, jednak od dwóch lat Tajfun występuje na poziomie B-klasy. W rundzie jesiennej klub Michała Matczaka wygrał aż osiem meczów, dzięki czemu obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Lepsze są jedynie ekipy KS Ciecierzyn i Huragan Siostrzytów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.