Dramat słynnego klubu. Nie żyje piłkarka. Miała 27 lat

W wieku zaledwie 27 lat zmarła Maddy Cusack - piłkarka Sheffield United. W zespole z Bramall Lane grała od 2019 roku i rozegrała w nim ponad 100 meczów. Ponadto pracowała także w klubowych strukturach. - Jej osobowość i profesjonalizm zasługiwały na najwyższe uznanie - przekazał dyrektor Sheffield Stephen Bettis na oficjalnej stronie klubowej.

Maddy Cusack do Sheffield United trafiła w 2019 roku, ale w przeszłości reprezentowała barwy innych uznanych ekip z Anglii. Była wychowanką Nottingham Forest, a później grała także w Aston Villi,  Birmingham City i Leicester City. Ponadto występowała także w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. W czwartek 21 września jej obecny klub przekazał tragiczne wieści. 

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Nie żyje piłkarka Sheffield United, Maddy Cusack. Miała zaledwie 27 lat

Klub poinformował o śmierci Cusack w oficjalnym komunikacie. "Jesteśmy zdruzgotani smutną wiadomością o śmierci Maddy Cusack. Szanowana zawodniczka zmarła w środę" - czytamy na stronie klubowej. 

Przyczyn zgonu nie wyjaśniono. Klub skupił się głównie na godnym pożegnaniu i wspomnieniach o zawodniczce. - To bolesna wiadomość dla wszystkich w Bramall Lane. Maddy była wyjątkowa, ponieważ była częścią wielu drużyn w Sheffield United i była popularna wśród wszystkich, z którymi się spotkała. Osobowość i profesjonalizm sprawiły, że była częścią rodziny - będzie nam jej bardzo brakowało. Klub zaoferuje możliwie największe wsparcie rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom Maddy - przekazał dyrektor klubu Stephen Bettis.

"Dyskusje na temat odpowiednich hołdów i uczczenia Maddy będą kontynuowane prywatnie. Klub i rodzina Maddy będą wdzięczni za prywatność" - czytamy w podsumowaniu.

Cusack w Sheffield nie była jedynie piłkarką, ale również dyrektorką do spraw marketingu. Ponadto w klubie rozegrała ponad 100 meczów i w zeszłym sezonie zajęła ósme miejsce w tabeli ligowej Championship, czyli drugiego poziomu rozgrywkowego. Minionego lata przedłużyła kontrakt. 

Inne kluby żeńskiej piłki nożnej złożyły już kondolencje Sheffield United i rodzinie zawodniczki. Wśród nich są m.in. Brighton, Leicester, Fulham, Arsenal i Olympique Lyon.

Więcej o: