Makabryczne sceny w Rosji. Trener zabity siekierą podczas festynu

Wiktor Jerogow zmarł w wieku 62 lat. Były zawodnik, trener i dyrektor Lokomotiwu Czita został trafiony kilka razy siekierą przez 35-letniego mężczyznę i zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran. Służby szybko złapały zabójcę - informuje portal "Chita Online".

Lokomotiw Czyta to rosyjski klub, który występował głównie w niższych klasach rozgrywkowych w kraju. Ze względu na niskie wyniki sportowe zniknął z piłkarskiej mapy Rosji na lata 1978-1984. Od 1996 roku klub przyjął nazewnictwo FK Czyta, a jego największymi sukcesami była 1/8 finału Pucharu Rosji w sezonach 96/97 i 05/06. Byłym piłkarzem, trenerem, a także dyrektorem technicznym i wykonawczym tego klubu był Wiktor Jegorow, który zakończył piłkarską karierę w październiku 1993 roku.

Zobacz wideo Minister sportu o zwolnieniach z wuefu. "To patologia. Powinno być odwrotnie"

Były trener zabity siekierą podczas festynu. Ofiara i jej oprawca byli pod wpływem alkoholu

Portal "Chita Online" poinformował o śmierci Wiktora Jegorowa, do której doszło w poniedziałek 20 marca podczas lokalnego festynu. Były trener pokłócił się z 35-letnim mężczyzną, a potem doszło do awantury między nimi. Jegorow został kilkakrotnie trafiony siekierą i zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran. Służby szybko zatrzymały głównego podejrzanego, o czym poinformowały dzień później. 35-letni mężczyzna przyznał się do winy i wszystkich dotychczas przedstawionych mu zarzutów.

Dodatkowo mężczyzna dokładnie opowiedział służbom o okolicznościach zabójstwa. Śledczy zlecili przeprowadzenie niezbędnych badań kryminalistycznych, a także mają wystąpić do sądu o areszt mężczyzny. W najbliższym czasie usłyszy on wszystkie zarzuty. To nie pierwszy przypadek, gdy jest notowany - w 2017 roku zadźgał on nożem byłą dziewczynę podczas awantury w Elektrostalu w obwodzie moskiewskim, mieście oddalonym o ponad 65 km od stolicy kraju. Ofiara wtedy otrzymała kilka ciosów w głowę i brzuch.

Wiktor Jegorow zmarł w wieku 62 lat. Były rosyjski trener zaczynał profesjonalną karierę piłkarską w 1984 roku, a wcześniej brał udział w zawodach lekkoatletycznych.

Więcej o: