Rosja chce rozegrać dwa mecze. Z kim? Media ujawniają

Rosjanie nie mogą rywalizować w oficjalnych meczach FIFA i UEFA, dlatego szukają innych sposób, aby przynajmniej utrzymać sportowy poziom piłkarzy. Z tego powodu planują rozegrać mecze towarzyskie. Wśród potencjalnych rywali takie kraje jak Iran czy Uzbekistan.

To już pół roku, od kiedy reprezentacja Rosji oraz wszystkie rosyjskie drużyny zostały wykluczone z rozgrywek organizowanych przez FIFA i UEFA. Decyzja władz światowej piłki nożnej ma oczywiście związek z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Zobacz wideo Lewandowski zachwycił kibiców. Eksperci: Magiczne połączenie [Sport.pl LIVE]

Rosja szuka rywali do meczów towarzyskich

- Możemy żyć bez FIFA - powiedział niedawno szef rosyjskiej federacji piłkarskiej (RFU) Aleksander Diukow, cytowany przez portal sport.segodnya.ua. - Może zmieni się jeszcze stosunek organizacji do podejmowanych decyzji. Trwają procesy odwoławcze i konsulatacyjne - stwierdził.

Sport.pl LIVELa Liga odrzuca plany Barcelony. Czy Lewandowski zagra w lidze? [Sport.pl LIVE]

I zdaje się, że plan powoli wcielany jest w życie, a przynajmniej ta jego część, która dotyczy radzenia sobie bez FIFA. Portal "sport.ru" donosi, że RFU negocjuje zbliżające się mecze towarzyskie reprezentacji, które powinny odbyć się jesienią.

Według kanału Mutko na Telegramie najbardziej prawdopodobnymi rywalami reprezentacji Rosji są drużyny Iranu i Uzbekistanu. RFU już im wysłało oferty rozegrania spotkań. 

Ponadto pojawił się też pomysł, aby zorganizować mecze towarzyskie z drużynami z Azji i Ameryki Łacińskiej. Na razie nie wiadomo jednak, jaka będzie odpowiedź w tej sprawie. 

Więcej o: