Glik zaczął sezon. Z przytupem. Gol w Pucharze Włoch [WIDEO]

Kamil Glik udanie rozpoczął sezon. Reprezentant Polski strzelił gola w meczu Pucharu Włoch, jednak ostatecznie jego Benevento przegrało z Genoą 2:3.

Okazji do strzelenia gola Kamil Glik mógł szukać już od pierwszej minuty spotkania, bo trener Benevento postawił na reprezentanta Polski, kiedy wybierał wyjściową jedenastkę na wyjazdowy mecz z Genoą w Pucharze Włoch.

Kamil Glik rozpoczął sezon od gola

Na bramkę Glik musiał jednak poczekać. Zresztą podobnie jak jego drużyna, bo na początku cieszyli się głównie gospodarze. Wynik otworzył Albert Gudmundsson w 35. minucie. A dokładnie 10 minut później jeszcze poprawił i goście przegrywali już 0:2.

Robert LewandowskiKrzyczeli "Hala Madrid". Lewandowski tylko się roześmiał

Sytuacja Benevento zrobiła się naprawdę trudna. Na ratunek przyszedł poniekąd sędzia, który zdecydował się doliczyć 3 minuty do podstawowego czasu pierwszej połowy. I wtedy do głosu doszedł Glik. Przyjezdni mieli rzut rożny, z którego kapitalnie dośrodkował Dejan Vokić. Futbolówka wleciała w "szesnastkę" a tam pojedynek główkowy wygrał Kamil Glik.

Polski obrońca mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zdobywając bramkę kontaktową. Nie dało to jednak zbyt wielkiej przewagi jego drużynie. Po zmianie stron rzut karny dla Genoi podyktował sędzia i gospodarze cieszyli się z prowadzeni 3:1.

Benevento próbowało jeszcze dogonić wynik, ale nie starczyło czasu. W piątej minucie doliczonego czasu gry Nermin Karić trafił na 3:2, ale chwilę potem sędzia odgwizdał zakończenie spotkania i tak Benevento przegrało w Pucharze Włoch z Genoą.