Wpuścił pięć bramek, teraz opuszcza klub. Lech Poznań "zwolnił" bramkarza rywali.

Po dotkliwej porażce 0:5 z Lechem Poznań zespół Dinamo Batumi zakończył współpracę z bramkarzem Lazare Kupatadze. Mistrzowie Gruzji na dwa dni przed meczem rewanżowym pozbyli się podstawowego golkipera.

Mistrzowie Gruzji tuż przed rewanżem z Lechem Poznań rozstali się ze swoim podstawowym bramkarzem, Lazare Kupatadze. 26-latek trafił do Dinamo Batumi w styczniu 2021 roku. Od tego czasu rozegrał 62 spotkania, w których zaliczył 30 czystych kont. Ta sztuka nie udała się jednak w meczu przeciwko Lechowi. 21 lipca, w ramach drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji, Gruzin wyciągał piłkę z siatki aż pięć razy.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Rewanż z Dinamem wydaje się być formalnością. Lech w pierwszym meczu rozbił mistrzów Gruzji 5:0 

Pierwsze spotkanie Lecha Poznań z Dinamem Batumi zakończyło się wynikiem 5:0, kwestia awansu do kolejnej rundy wydaje się być rozstrzygnięta. Po dwie bramki dla mistrzów Polski zdobyli Michał Skóraś i Joao Amaral, jedno trafienie dołożył Mikael Ishak. Podopieczni Johna van den Broma prezentowali wysoki poziom gry, choć trzeba przyznać, że za tak wysoki wynik dużą odpowiedzialność ponosi też bramkarz rywali, który popełnił w tym meczu masę błędów.

Lazare Kupatadze nie popisał się także w meczu pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Podczas rewanżowego spotkania z drużyną Slovan Bratysława bramkarz Dinama w 123 min. gry, tuż przed rzutami karnymi, wpuścił kuriozalną bramkę po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego, co zapewne również przyczyniło się do jego zwolnienia. 

 

"Jesteśmy zerem". Gigant zaszurał o dno. 410 mln euro długu. Nadciągają lata posuchy

Kupatadze mógł trafić do Lecha lub Legii 

Według doniesień medialnych podczas tegorocznego okna transferowego gruzińskim bramkarzem interesowały się władze Legii Warszawa i Lecha Poznań. Kupatadze miał wzmocnić pozycję golkipera jednego z zespołów, jednak ostatecznie do żadnego transferu nie doszło. 

Więcej o: