Adam Buksa trafi do Besiktasu? Jest planem B

Adam Buksa może trafić do ligi tureckiej. Wszystko zależy od tego czy Besiktas Stambuł wyłoży za 25-letniego napastnika pięć milionów dolarów oraz od tego, jak potoczą się negocjacje klubu z RB Lipsk. Na celowniku Turków znalazł się bowiem Alexander Sorloth.

Tureccy dziennikarze nie mają wątpliwości co do zainteresowania Besiktasu Stambuł polskim napastnikiem. Pisząc o nim, wymieniają go jako plan B władz tureckiego klubu, które zwróciły też uwagę na Alexandra Sorlotha, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Realu Sociedad. Zdaniem fotomac.com.tr Besiktas miał złożyć RB Lipskowi ofertę opiewającą na 8 milionów euro. Polak wypada więc znacznie taniej.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Adam Buksa może wrócić do Europy

Dziennikarze nie twierdzą, że rzekoma oferta złożona Lipskowi wyklucza szanse na transfer Adama Buksy. Sprowadzenie Polaka do Turcji wydaje im się bowiem bardziej prawdopodobne. W argumentacji czytamy, że jednym z czynników wpływających na ten scenariusz jest chęć powrotu Buksy do Europy. Byłaby to więc dla niego świetna szansa. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Besiktas Stambuł miał już w tym celu zrobić pierwszy krok. New England Revolution otrzymało ofertę kupna 25-letniego napastnika za 3 miliony dolarów. Klub z MLS odpowiedział, że jest w stanie przystać na transfer, ale za kwotę pięciu milionów. Władze tureckiego klubu nie podjęły ostatecznej decyzji, ale zdaniem mediów mogą przystać na tę ofertę.

LiverpoolLiverpool wykonał zadanie. Zmniejszył straty do Manchesteru City

Adam Buksa budzi spore zainteresowanie w Turcji, co widać po sposobie opisywania profilu reprezentanta Polski. "Buksa, który pomimo swojej wysokiej i szczupłej sylwetki jest bardzo szybkim i dobrze zbalansowanym zawodnikiem, wyróżnia się również grą głową. Jego zdolność do przetrzymywania piłki i bycia ścianą również zwiększa jego wartość jako napastnika" - czytamy. 

Aktualny kontrakt Buksy z New England Revolution wygasa z końcem bieżącego roku. Dotychczas Polak rozegrał w klubie 72 mecze, w których strzelił 34 gole i asystował przy siedmiu trafieniach. Portal transfermarkt.de wycenia 25-latka na 9 milionów euro. Besiktas Stambuł z kolei zajmuje 6. miejsce w lidze tureckiej ze stratą do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach cztery punkty. W przyszłym sezonie klub z pewnością będzie się starał wrócić na szczyt po niezbyt udanej kampanii. Klub to mistrz Turcji z zeszłego roku. 

Travis Trice i Aleksander Dziewa ze Śląska WrocławŚląsk uciekał, Legia goniła, a 5 tys. kibiców urządziło święto koszykówki

Więcej o: