Koeman już nie musi szukać pracy. Zapowiada się wielki powrót

Po zwolnieniu z FC Barcelony pod koniec października ubiegłego roku Ronald Koeman pozostawał bez zatrudnienia. Niewykluczone, że już niedługo sytuacja ulegnie zmianie. 59-latek jest jednym z kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Holandii.

Przygoda Ronalda Koemana na ławce trenerskiej FC Barcelony nie trwała zbyt długo. Były znakomity piłkarz przejął ekipę "Dumy Katalonii" w sierpniu 2020 roku, jednak po wielu niezadowalających wynikach i ogólnym spadku formy zespołu, pod koniec października 2021 roku władze klubu postanowiły rozwiązać z nim umowę.

Zobacz wideo "Barcelona gra jak Stoke. Koeman jest żywym trupem w Barcelonie"

Koeman zastąpi van Gaala?

Choć od tamtego czasu Koeman nie zdecydował się na powrót na ławkę trenerską, od pewnego czasu jego nazwisko często jest wymieniane w kontekście objęcia reprezentacji Holandii. Według informacji przekazywanych przez holenderskie media, 59-latek miałby objąć drużynę narodową na początku 2023 roku.

Obecnie selekcjonerem "Oranje" jest Louis van Gaal. Jego kontrakt wygasa wraz z zakończeniem tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, dlatego już teraz trwają poszukiwania potencjalnego trenera, który mógłby go zastąpić. Wybór padła właśnie na Koemana, który dla władz tamtejszego związku jest pierwszym naturalnym kandydatem na to stanowisko.

Koeman prowadził już Holendrów

Koeman ma całkiem świeże doświadczenie z pracy z reprezentacją swojego kraju. 59-latek był jej selekcjonerem od lutego 2018 do sierpnia 2020 roku, porzucając ją na rzecz objęcia FC Barcelony. W tym czasie były znakomity piłkarz poprowadził kadrę w 20 spotkaniach, z czego 11 wygrała, pięć zremisowała, a cztery przegrała.

Na samym początku swojej kariery trenerskiej Ronald Koeman również zebrał doświadczenie w reprezentacji Holandii - w latach 1997-1998 był asystentem trenera w kadrze narodowej. Współpracował tym samym z Guusem Hiddinkiem i Frankiem Riijkardem. Później jednak zdecydował się na pracę w klubach.

Więcej o: