Miał być gwiazdą PSG, a już ma dość. Wielki powrót coraz bliżej

Georginio Wijnaldum latem tego roku przeniósł się do PSG, jednak pierwsze pół roku jego pobytu w stolicy Francji nie było udane. Holenderski pomocnik sam przyznał, że jest niezadowolony ze swojej roli w zespole i niewykluczone, że niebawem będzie chciał zmienić otoczenie.

Wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu wygasł kontrakt wiążący Georginio Wijnalduma z Liverpoolem. Po znakomitym występie na mistrzostwach Europy Holender postanowił obrać nowy kierunek i przeniósł się do PSG, stając się  jednocześnie jedną z kilku gwiazd, które latem zasiliły ekipę z Parc des Princes.

Zobacz wideo Messi futbolowym królem, PSG z szybkim marketingiem. Kulisy Złotej Piłki

Niemcy ocenili występ Lewandowskiego. 'Położył zbyt mało akcentów'Niemcy dostrzegli w grze Lewandowskiego pewien mankament

Wijnaldum niezadowolony z pobytu w PSG

Choć 31-latek był kluczowym zawodnikiem Liverpoolu, tego samego nie może powiedzieć o swoim pobycie w Paryżu. Co prawda w pierwszych czterech kolejkach Ligue 1 Wijnaldum miał miejsce w pierwszym składzie, ale później spadł w hierarchii do roli rezerwowego. Od tego czasu pojawia się na murawie najczęściej na końcowe minuty.

W rozmowie z dziennikiem NOS holenderski pomocnik wyznał, że nie jest z tego powodu zadowolony. - Nie mogę powiedzieć, że jestem całkowicie szczęśliwy. Sytuacja nie jest taka, jakiej oczekiwałem - skomentował.

Wijnaldum wróci do Premier League?

Patrząc jednak na swoją sytuację z drugiej strony, Holender zapowiedział walkę o częstsze występy. - To jest jednak piłka nożna i będę musiała nauczyć się sobie z tym radzić. Jestem wojownikiem. Muszę być pozytywnie nastawiony i ciężko pracować, aby to zmienić - dodał.

Angielskie media sugerują jednak, że po zaledwie kilku miesiącach 31-latek może wrócić do Premier League. Jego usługami jest ponoć zainteresowany Arsenal, który może się zdecydować na złożenie PSG oferty wypożyczenia holenderskiego pomocnika.

Matty Cash robi furorę. Anglicy zszokowani, ale tylko trochę. Matty Cash robi furorę. Anglicy zszokowani, ale tylko trochę. "Jasny przykład"

Od momentu dołączenia do zespołu ze stolicy Francji Georginio Wijnaldum rozegrał łącznie 20 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę.

Więcej o: