Josue apeluje przed Legia - Spartak. I tłumaczy się ze swojego zachowania

- Taki już jestem, wynika to z mojej osobowości. Na treningach zachowuję się tak samo. Podczas gierek też często gestykuluje - mówi Josue tuż przed meczem Legia - Spartak.

Josue – były gracz reprezentacji Portugalii i ostatnio Hapoelu Beer Szewa – trafił do Legii latem. Od razu z łatką – gracza krnąbrnego, niechętnego do gry w obronie, często wściekającego się na boisku. Z czasem Portugalczyk stał się jednak jednym z liderów wciąż obecnego mistrza Polski.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Przed czwartkowym meczem ze Spartakiem Moskwa Josue próbował wytłumaczyć się ze swojego zachowania. – Taki już jestem, wynika to z mojej osobowości. Na treningach zachowuję się tak samo. Podczas gierek jestem tą osobą, która często gestykuluje. W ten sposób chcę też pomóc kolegom w odnoszeniu zwycięstw, motywować ich do lepszej gry – mówił na przedmeczowej konferencji.

Josue apeluje: Mamy okazję odmienić wiele rzeczy

Gdy przychodził do Legii, opowiadał o swoim trudnym dzieciństwie i środowisku, z którego się wydostał. A także o tym, że życie uratowała mu piłka. – Gdyby nie futbol, siedziałbym w więzieniu. Ludzie, wokół których kręciłem się jako dziecko, są po wyrokach. Nie miałem możliwości cieszyć się życiem zwykłego dzieciaka, nie miałem normalnego dzieciństwa. Tak naprawdę dowiedziałem się jak czerpać radość z życia po tym, gdy spotkałem moją żonę i urodziła nam się córka – mówił na łamach Legia.com.

Czwartkowy mecz zadecyduje o tym, kto awansuje do 1/16 finału LE. W tej chwili w grupie C prowadzi Leicester - osiem punktów -, a Spartak i Napoli mają po siedem. Legia jest na ostatnim miejscu, ale ma na koncie sześć punktów i jeśli wygra u siebie ze Spartakiem, awansuje.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę jak ważny to mecz dla nas, klubu i kibiców. Mamy okazję odmienić wiele rzeczy. Nie chodzi tylko o wynik, ale też o uczucie motywacji, chcemy wygrywać dla kibiców - stwierdził Josue.

Spotkanie Legia Warszawa - Spartak Moskwa rozpocznie się o godzinie 18:45. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: