Roy Keane może poprowadzić reprezentację! Ma tylko 48 godzin na odpowiedź

Roy Keane otrzymał ofertę pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Azerbejdżanu. Władze federacji uznały, że Irlandczyk jest najlepszym kandydatem do objęcia posady w sztabie trenerskim kadry narodowej - podaje "The Sun".

Jak informują brytyjskie media władze federacji Azerbejdżanu na miejscu obecnego selekcjonera kadry narodowej widzą Roya Keane'a. Legenda Manchesteru United miałaby poprowadzić reprezentacją kraju w Lidze Narodów. Azerbejdżan zakwalifikował się w tych rozgrywkach do grupy C. 

Zobacz wideo Walka o mistrzostwo i rekordy Lewandowskiego [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Roy Keane selekcjonerem reprezentacji Azerbejdżanu? Ma dwa dni na decyzję

"The Sun" informuje jednocześnie, że 48-letni szkoleniowiec ma mało czasu na podjęcie decyzji. Zdaniem mediów władze federacji będą oczekiwały na odpowiedź Roya Keane'a jedynie przez 48 godzin. Irlandczyk miałby zastąpić na tym stanowisku dotychczasowego trenera - Nikola Jurcevicia.

Roy Keane dotychczas pracował w roli asystenta trenera. Od roku pozostaje bez pracy po tym, jak opuścił Nottingham Forest. Zdaniem mediów władze Azerbejdżanu złożyły Irlandczykowi atrakcyjną ofertę, jednak nie podają jej szczegółów. 

Roy Keane w swojej karierze trenerskiej posadę pierwszego trenera zajmował w Sunderlandzie (2006-2008) oraz Ipswich (2009-2011). Trenując pierwszą z wymienionych drużyn awansował do Premier League w swoim pierwszym sezonie. W latach 2013-2018 pełnił także rolę asystenta trenera reprezentacji Irlandii. 

Więcej o: