Juventus szykuje kolejny hit transferowy! "Zaawansowany etap"

Władze Juventusu Turyn prawadzą kolejne rozmowy transferowe z hiszpańskimi klubami. W kręgu zainteresowań zespołu znalazł się piłkarz Valencii CF - Ferran Torres. Jak informuje hiszpańskie radio "Onda Cero" rozmowy między obiema stronami weszły w zaawansowany etap.

Media informują o rosnącym zainteresowaniu 20-letnim zawodnikiem, którego starają się pozyskać największe kluby w Europie. Poza mistrzem Włoch skrzydłowego Valencii przypisywano już do Liverpoolu, Manchesteru United czy Borussii Dortmund. Włoskie radio donosi natomiast, że to właśnie Juventus przoduje w rozmowach z agentem Ferrana Torresa.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

 Ferran Torres dołączy do Serie A? Rozmowy weszły w zaawansowany etap

Władzom hiszpańskiego klubu pozostaje coraz mniej czasu na podjęcie decyzji w sprawie przyszłości 20-letniego skrzydłowego. Obecny kontrakt z Valencią obowiązuje zawodnika do końca czerwca 2021 roku. W przypadku braku porozumienia Ferran Torres będzie mógł opuścić drużynę w ramach wolnego transferu.

"Onda Cero" poinformowało, że rozmowy na temat pozyskania piłkarza przez Juventus weszły w zaawansowany etap. Nie wiadomo jednak nic na temat kwoty, jaką mistrz Serie A musiałby zapłacić za Ferrana Torresa. W obowiązującym kontrakcie zawodnika zapisana jest klauzula odstępnego w wysokości 100 mln euro. 

Jeżeli transfer 20-letniego zostanie dopięty, będzie on drugim piłkarzem La Liga, który trafi w najbliższym okienku transferowym do Juventusu Turyn. W ostatnich dniach z FC Barcelony do Serie A dołączył Arthur Melo. Ferran Torres w bieżącym sezonie zagrał w 40 meczach, strzelił sześć goli oraz asystował przy siedmiu trafieniach.

Więcej o: