Reprezentant Holandii nie kończy kariery mimo poważnej choroby. "Muszę poczekać jakiś czas"

Daley Blind nie ma zamiaru kończyć kariery, mimo że wykryto u niego zapalenie mięśnia sercowego. - Muszę poczekać jakiś czas, może tydzień, może dwa miesiące - powiedział Holender.

10 grudnia Ajax przegrał u siebie z Valencią 0:1 w szóstej kolejce Ligi Mistrzów, czym stracił szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Po meczu mistrzowie Holandii otrzymali kolejny cios, bowiem okazało się, że problemy z sercem ma ich podstawowy zawodnik - Daley Blind.

Zobacz wideo

Szczegółowe badania wykazały, że reprezentant Holandii ma zapalenie mięśnia sercowego. Konieczne było wszczepienie urządzenia, które monitoruje pracę serca. Od tamtej pory Blind nie zagrał żadnego meczu i nie wiadomo było, czy Holender jeszcze kiedykolwiek wybiegnie na boisko.

Blind: Będę mógł grać w piłkę

Na łamach dziennika "De Telegraaf" Blind zapewnił jednak, że nie rozważa zakończenia kariery. - Będę mógł dalej grać w piłkę. Nie wiem tylko kiedy będzie to możliwe. Muszę poczekać jakiś czas, może tydzień, może dwa miesiące. Póki co pozostaje mi czekać i na razie nie obciążać się fizycznie - powiedział Daley Blind.

I dodał: Myślę, że ta sytuacja wystraszyła wszystkich. Może nawet bardziej moje otoczenie niż mnie samego. Wiadomo, że serce jest motorem napędowym dla całego ciała. Moje życie jest jednak bezpieczne - dodał zawodnik Ajaksu.

Po 18 kolejkach Eredivisie Ajax prowadzi w tabeli z 44 punktami i trzema "oczkami" przewagi nad AZ Alkmaar. 29-letni Blind w obecnym sezonie rozegrał 26 meczów, w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Więcej o: