Dawid Janczyk wraca do piłki! Napastnik rozpocznie treningi z nowym klubem

We wrześniu FC Blaubeuren rozwiązał kontrakt z Dawidem Janczykiem. Były reprezentant Polski nie zamierza jednak żegnać się z piłką i wkrótce rozpocznie treningi z nowym klubem. Jeśli uda mu się przejść testy, w marcu przyszłego roku zadebiutuje w barwach Flisaka Złotoria, grającego w lidze okręgowej województwa kujawsko-pomorskiego.

W lipcu Dawid Janczyk rozpoczął treningi z niemieckim klubem FC Blaubeuren (9. poziom rozgrywek w Niemczech). Chciał odciąć się od swoich problemów, znów cieszyć się grąpiłkę. Nie wyszło. Były reprezentant Polski i piłkarz m.in. Legii Warszawa czy CSKA Moskwa nie jest zawodnikiem FC Blaubeuren. - Niestety, nie udało się. Koniec przygody Dawida Janczyka z FC Blaubeuren. Dwa miesiące, kilka meczów w pierwszej i drugiej drużynie. 18 września kontrakt został rozwiązany - informował na Twitterze Tomasz Porębski, piłkarz FC Blaubeuren.

Janczyk: Moje życie pokazuje, że na pewno nie jestem wzorem do naśladowania

Zobacz wideo

Przed dołączeniem do niemieckiego klubu Janczyk został wyrzucony z Odry Wodzisław Śląski z powodu choroby alkoholowej. O swoich problemach piłkarz opowiedział w książce "Moja spowiedź", która szerokim echem odbiła się w środowisku piłkarskim. - Gdy przestał pojawiać się na treningach i okazało się, że poszedł w alkohol, w szatni pojawiło się rozczarowanie, ogromy żal i współczucie - mówił Ryszard Wieczorek, ówczesny trener Odry.

Flisak Złotoria nowym klubem Dawida Janczyka? Były reprezentant Polski na testach w lidze okręgowej

Jak się okazuje FC Blaubeuren prawdopodobnie nie będzie ostatnim klubem w karierze 32-latka. Janczyk wkrótce rozpocznie treningi z Flisakiem Złotoria, 12. drużyną ligi okręgowej województwa kujawsko-pomorskiego (6. szczebel polskich rozgrywek ligowych). "Potwierdzamy, że od dłuższego czasu jesteśmy w kontakcie z managerem p. Dawida Janczyka i wspólnie ustaliliśmy, że w czwartek 12 grudnia, piłkarz przybędzie do naszego klubu. W tym dniu odbędzie się trening-test pod kątem przydatności do naszego zespołu. Wierzymy, że p.Dawid Janczyk piłkarsko pomoże podnieść poziom naszego zespołu" - czytamy w klubowym komunikacie zamieszczonym na Facebooku. 

Jeśli Janczykowi uda się przejść testy, okazja do debiutu w barwach Flisaka nadarzy się dopiero w połowie marca. W 16. kolejce ligi okręgowej województwa kujawsko-pomorskiego zespół ze Złotorii zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.