Cracovia i Miedź po karnych. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Pucharu Polski!

W czwartek poznaliśmy trzy ostatnie drużyny, które uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. Swoje mecze wygrali Stal Mielec, Miedź Legnica i Cracovia. Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w czwartek, 12 grudnia.

W czwartek odbyły się trzy ostatnie mecze 1/8 finału Pucharu Polski, dzięki czemu poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów. Do Legii Warszawa, Górnika Zabrze, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk i GKS Tychy dołączyły trzy kolejne zespoły.

Stal Mielec pokonała na wyjeździe 2:1 Błękitnych Stargard, rewelację Pucharu Polski z sezonu 2014/2015, gdy odpadli dopiero w półfinale z Lechem Poznań, choć na własnym stadionie pokonali wówczas Kolejorza 3:1.

Znacznie więcej emocji przyniósł mecz między Miedzią Legnica a Stomilem Olsztyn. Goście prowadzili od 57. minuty po bramce Sobczaka z rzutu karnego. W 92. minucie wyrównał Makuch, a o losach awansu do ćwierćfinału decydować musiały rzuty karne. W nich lepsi okazali się gospodarze, którzy awansowali tym samym do ćwierćfinału.

Niewiele emocji przyniosło z kolei spotkanie między Cracovią a Rakowem Częstochowa. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, więc konieczna była dogrywka. W niej jednak także nie padł decydujący gol, więc konieczne okazały się rzuty karne. W nich lepsi okazali się krakowianie, którzy wygrali 4:1.