Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Iberyjskie media zachwycone golem Lewandowskiego. "Poważny kandydat do zdobycia Złotej Piłki"

Bramkę Roberta Lewandowskiego przeciwko Słowenii zachwycają się media na całym świecie. Portugalska telewizja "Sport TV" widzi w Polaku poważnego kandydata do zdobycia Złotej Piłki. On podchodzi do tego z dystansem.

Portugalczycy mówią o „klasie Roberta Lewandowskiego”. Odnotowują, że Lewandowski rozpoczął akcję i sam ją wykończył, pokonując Jana Oblaka, który świetnie spisywał się w meczu z Polską. Dziennik „O Jogo”, wydawany w Porto, pisze, że to „bramka, którą można oglądać wielokrotnie”. Z kolei lizbońska „A Bola” zaznacza, że dzięki Lewandowskiemu, Polakom udało się ten mecz wygrać, bo po jego dośrodkowaniu padła rozstrzygająca bramka.

Robert Lewandowski doceniony przez portugalskie i hiszpańskie media

Zdaniem dziennikarzy „A Boli” Lewandowski jest „poważnym kandydatem” do zdobycia Złotej Piłki. To dlatego, że z szesnastoma bramkami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, wprowadził Polskę na Euro 2020 i jest na dobrej drodze do zdobycia „Złotego Buta” dla najlepszego strzelca w Europie.

Robert Lewandowski o swoich szansach w tym plebiscycie:

Zobacz wideo

Kibice w komentarzach zgadzają się, że Polak jest w tak znakomitej formie, że zasługuje na zdobycie Złotej Piłki w roku, w którym brakuje oczywistego kandydata. Zdaniem portugalskich fanów, Lewandowski od lat jest w wysokiej formie, ale dotychczas był pomijany przez ekspertów, bo miał gorszy marketing niż Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi.

O jego dokonaniach i pięknej bramce mówią też hiszpańskie media: „El Mundo Deportivo”, „AS” oraz „Radio Marca”. Dziennikarze tej rozgłośni zgadzają się, że „Lewemu” należy się miejsce w czołówce „Złotej Piłki”. 

Sam Lewandowski wielokrotnie powtarzał, że zachowuje dystans do tego plebiscytu, twierdząc że często bardziej niż piłkarskie umiejętności, liczy się rozpoznawalność i dobry PR. W wywiadzie dla "SportBilda" wyjaśniał to na przykładzie Franka Ribery'ego: - Trzeba się zastanowić, czy mowa o najlepszym zawodniku, czy może o najpopularniejszym. Myślę, że piłkarze z La Liga oraz Premier League mają większe szanse, niż gracze z pozostałych lig. Spójrzmy na rok 2013, gdy Franck Ribery był najlepszym piłkarzem globu, ale nie wygrał plebiscytu. Mam jednak nadzieję, że mi kiedyś uda się zwyciężyć - powiedział.

Nagroda zostanie przyznana 2 grudnia podczas gali w Paryżu. Oczywiście bramka ze Słowenią i postawa w ostatnich meczach nie będzie miała wpływu na wyniki głosowania. To skończyło się już 11 listopada.