Piłkarz klubu Premier League brał udział w bijatyce przy królowej Wielkiej Brytanii

W czasie legendarnego Royal Ascot w Wielkiej Brytanii doszło do 10-osobowej bójki. Jeden ze zidentyfikowanych chuliganów był piłkarz Watfordu. Zawodnik został zawieszony w prawach piłkarza.

Royal Ascot Racecourse to jedna z najbardziej znanych imprez z wyścigami konnymi na świecie. Codziennie pojawia się na niej też królowa Elżbieta II. Niestety, w czasie piątkowych wyścigów doszło do bójki, w której wzięło udział 10 osób. Jeden ze zbirów biorących udział w 10-osobowej bójce w Royal Ascot został zidentyfikowany jako zawodowy piłkarz Watford.

Zobacz wideo

Piłkarz zawieszony

W czasie gdy królowa dopingowała zawodników inni bili się i kopali. Okazało się, że wśród zaangażowanych w bijatykę był Reece Miller, czyli 18-letni piłkarz Watfordu grający w barwach drużyny u-23. Piłkarz został zawieszony po tym zajściu. - Traktujemy tę sprawę z największą powagą. Klub nie będzie tolerował żadnego zachowania, które zaszkodzi jego wizerunkowi i trwa dochodzenie dyscyplinarne w tej sprawie. Gdy tylko materiał został zwrócony do klubu, natychmiast podjęto decyzję o zawieszeniu zawodnika - informuje klub. 

Zdaniem świadków wszystko zaczęło się od tego, że dwóch pijanych mężczyzn wpadło na siebie i zaczęli się przepychać. - Byłem zszokowany. Nie wierzyłem własnym oczom. Po prostu się tego nie spodziewałem w Ascot - mówił jeden ze świadków w rozmowie z "Daily Mail".

Incydent był bardzo niefortunny, nie powinien się zdarzyć - powiedział rzecznik wyścigów.

Więcej o: