Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Świerczok odejdzie z Łudogorca Razgrad?

Jakub Świerczok może odejść z Łudogorca Razgrad i zostać piłkarzem niemieckiej Norymbergi - poinformował portal "Meridian Match."
Zobacz wideo

Jakub Świerczok w Łudogorcu Razgrad, gdzie trafił z Zagłębia Lubin, gra od zimy 2018 roku. Po znakomitej rundzie jesiennej sezonu 2017/18, kiedy 26-latek strzelił w ekstraklasie 16 goli w 21 meczach, mistrzowie Bułgarii zdecydowali się wpłacić za niego klauzulę odstępnego.

W nowym klubie Świerczok nie rozczarował. W rundzie wiosennej rozegrał 12 meczów w barwach Łudogorca, w których zdobył siedem bramek i zanotował jedną asystę. W obecnych rozgrywkach 26-latek zagrał łącznie w 23 spotkaniach, w których strzlił 10 goli i dołożył dwie asysty.

Zdaniem portalu "Meridian Match", Świerczokiem zainteresowała się Norymberga, czyli ostatni klub niemieckiej Bundesligi. Zdaniem serwisu, mistrzowie Bułgarii zażyczyli sobie za Polaka trzy miliony euro.

Świerczok w przeszłości grał już z Bundeslidze. Było to wiosną 2012 roku, kiedy z pierwszoligowej Polonii Bytom kupiło go Kaiserslautern. Tam niestety Polak nie zrobił kariery. Wystąpił w zaledwie sześciu meczach, w których nie zdobył bramki.

Sezony 2012/13 oraz 2013/14 Świerczok stracił przez poważną kontuzję. Wiosnę 2015 roku napastnik spędził w Zawiszy Bydgoszcz, a później grał jeszcze w Górniku Łęczna oraz GKS-ie Tychy.

Więcej o: