Ekstraklasa. Bartłomiej Drągowski wróci do Jagiellonii Białystok?

Jagiellonia Białystok rozważa wypożyczenie Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiny - poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Piotr Wołosik.
Zobacz wideo

Wiele wskazuje na to, że zimą Jagiellonię Białystok opuści Marian Kelemen. 39-letni bramkarz, który w obecnym klubie gra od lata 2016 roku, za pół roku będzie wolnym zawodnikiem. Jego aktualna umowa z Jagiellonią wygasa wraz z końcem sezonu, jednak doświadczony Słowak chciałby ją rozwiązać już teraz.

Kelemen ma być zdecydowany na opuszczenie Jagiellonii i poszukanie klubu bliżej domu. Jak poinformował na Twitterze Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", białostoczanie rozpoczęli już poszukiwania nowego bramkarza. Najnowszym pomysłem klubu ma być wypożyczenie Bartłomieja Drągowskiego z włoskiej Fiorentiny.

21-latek jest wychowankiem klubu z Białegostoku. W pierwszej drużynie Drągowski zadebiutował w sezonie 2013/14, kiedy pod koniec rozgrywek wystąpił w meczu przeciwko Koronie Kielce (4:4). W kolejnych dwóch sezonach Drągowski był już podstawowym bramkarzem Jagiellonii, z której odszedł latem 2016 roku.

We włoskiej Fiorentinie kariera Drągowskiego nie rozwija się jednak tak, jak zakładano. W ciągu 2,5 sezonu Polak rozegrał zaledwie siedem spotkań w Serie A. 21-latek nie może przebić się do podstawowego składu, pełniąc jedynie rolę rezerwowego.

W obecnych rozgrywkach Drągowski zagrał w trzech meczach włoskiej ekstraklasy. Wpuścił w nich dwa gole, zachował jedno czyste konto. Wszystko jednak przez kontuzję podstawowego golkipera - Albana Lafonta - który wraz z powrotem do zdrowia wrócił też między słupki Fiorentiny.

Więcej o: