Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Działacz organizuje akcję ratunkową dla Wisły

- Chcemy stanąć przed obliczem rady miasta, prezydenta Jacka Majchrowskiego, żeby wspólnie rozważyć, czy na ostatniej prostej da się jeszcze coś zrobić - powiedział prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Niemiec.

Sytuacja Wisły Kraków staje się coraz trudniejsza. W środę wieczorem Towarzystwo Sportowe Wisła ogłosiło, że "unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga." Wszystko z uwagi na fakt, że krakowski klub do 28 grudnia nie otrzymał 12,2 mln złotych, co było pierwszym warunkiem przejęcia klubu przez spółki Alelega i Capital Noble Partners.

Powodem, dla którego Vanny Ly oraz Mats Hartling nie przelali na konto klubu pieniędzy ma być poważna choroba pochodzącego z Kambodży biznesmena, który w podróży do USA podobno miał zawał serca. Sytuacja Wisły jest mocno skomplikowana i prawnie niejasna.

W środę klub wybrał nawet nowego prezesa, który miał zostać Tadeusz Czerwiński. Miał, ale zrezygnował z powodów zdrowotnych. Z unieważnieniem umowy przejęcia klubu nie zgadza się zaś Hartling, który zdaniem Adama Pietrowskiego uważa to za "nielegalne" i "śmieje się z całej sytuacji."

Niemiec na ratunek

Wciąż nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa. Wciąż nie wiadomo, kto tak naprawdę jest właścicielem jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów. Wiadomo natomiast, że wciąż są ludzie, którzy chcą Wisłę ratować.

Akcję ratunkową dla klubu zapowiedział prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Niemiec, który zorganizował grupę inicjatywną do której zaprosił krakowskie autorytety. – To ludzie ze świata nauki, kultury, medycyny. Zaproszenie przyjęli m.in. Zbigniew Preisner czy Andrzej Sikorowski. Zjawi się także przewodniczący sejmowej komisji sportu, Ireneusz Raś, który przyjął zaproszenie ponad podziałami klubowymi. Przyjdzie i pochyli się nad problemami Wisły - powiedział Niemiec w rozmowie ze "Sportem."

– Chcemy stanąć przed obliczem rady miasta, prezydenta Jacka Majchrowskiego, żeby wspólnie rozważyć, czy na ostatniej prostej da się jeszcze coś zrobić – mówi. Niemiec liczy, że prezydent skorzysta z prawa do nadzoru Towarzystwa Sportowego, które jest stowarzyszeniem. Aby jednak wprowadzić nadzór komisaryczny albo wejść z TS na drogę sądową musiałoby dojść do złamania statutu. Niemiec jest przekonany, że znajdą się dowody na taką działalność. – Takich przypadków możemy znaleźć bez liku. Wystarczy spojrzeć na owoce, a znajdą się paragrafy – zapewnia.

Więcej o:
Komentarze (28)
Wisła Kraków. Działacz organizuje akcję ratunkową dla Wisły
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 16 razy 14

  Pan Niemiec się mega skompromitował już dużo wcześniej w kuriozalnym tekście w obronie trójcy "inwestorów" w Gazecie Krakowskiej, gdzie z pianą na ustach atakował w niewybredny sposób wszystkich, szczególnie dziennikarzy, którzy wyrażali wątpliwość i podśmiewali się z wiarygodności tych przebierańców i bronił patologii. Takich bzdur nie popełnił w związku z tą sprawą żaden dziennikarz w Polsce. Jak ma chęć ratować Wisłę, niech ja kupi za własne pieniądze, wara od kasy miejskiej i podatników, którzy mieli by sfinansować klub po tym, jak bandyci go rozkradli. Przecież oni tylko na to czekają, żeby jakiś pożyteczny idiota wrzucił znowu w Wisłę kilkanaście mln złotych, żeby mieli co kraść, bo nadal tam rządzą i nic się nie zmieniło, mimo, że kilku siedzi. Niech oddadzą ukradzione pieniądze najpierw. Nie wiem, czy pan Niemiec jest taki głupawy, czy trzyma z nimi sztamę - wygląda mi na to drugie.

 • jml13060

  Oceniono 7 razy 7

  Prezes Małopolskiego ZPN obudził się dopiero teraz, kiedy Wisła odsłoniła zamulone dno z żyjącymi w nim paskudami. Jako prezes był zobowiązany do monitorowania sygnałów płynących z klubu. Nie zrobiono nic, a teraz jest za późno. Oczekiwanie, że miasto pomoże też jest na wyrost, bo urzędnicy nie będą ryzykowali zarzutu niegospodarności. I tak byli za bardzo życzliwi. Komisja ds. licencji w Ekstraklasie już wszczęła postępowanie i możemy przewidzieć, czym się ono zakończy.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 5 razy 5

  Apel kibiców do kibiców:

  Kibicu ratuj swuj klup! Przetopmy maczety na monety! Karzda złotówka się liczy. Nie po to przelewalismy krew w imię klubu, rzeby teraz upadał!

  Wisła Rainbow Ultras

 • titus_fox

  Oceniono 5 razy 5

  Buhahaha :D Teraz nagle Niemiec znajduje "takich przypadków bez liku", ale wcześniej "nie ma podstaw". Łapy precz od pieniędzy podatników. Wisła to przedsiębiorstwo prywatne.

 • slynny.ciemnowidz.2

  Oceniono 4 razy 4

  tym razem przyklasnąłbym tezie że Niemcy nas wykupią
  Niemiec , kup pan Wisłę , nie bądź sknera

 • 0apud0

  Oceniono 4 razy 4

  Podobno Wiśle się nie przelewa

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 3 razy 3

  Ten sam działacz co miał pretensje do Carlitosa, że ten domaga się od Wisły swoich pieniędzy? Plan ratunkowy na zasadzie - zrzeknij się kasy bo klub upadnie.

 • lblblblb

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnia prosta? Raczej równia pochyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX