Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bartosz Kapustka znowu zachwycił! [WIDEO]

Bartosz Kapustka coraz lepiej odnajduje się w OH Leuven. Tym razem Polak strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym przez swój zespół meczu z Lommel SK 3:1.

Bartosz Kapustka zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu po ładnym uderzeniu z okolic linii pola karnego. Było to trzecie trafienie Polaka w tym sezonie w dziewiątym meczu. Jak do tej pory spędził na boisku 750 minut. Ostatnio Kapustce idzie coraz lepiej po słabym początku w nowym klubie. Czesław Michniewicz, trener kadry do lat 21 stwierdził nawet, że "Kapustka może stać się podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski, jeśli będzie grał w klubie".

 

Kapustka trafił do drugoligowego belgijskiego Leuven latem tego roku. Został wypożyczony z Leicester City, które współpracuje z Leuven. Kapustka był jednym z odkryć Euro 2016. Po dobrym występie we francuskim turnieju przeszedł z Cracovii do Leicester, ale nie zadebiutował nawet w Premier League. Był wypożyczony do niemieckiego Freiburga, ale tam również sobie nie poradził i nie został wykupiony. Teraz odbudowuje się w Belgii i jest podstawowym zawodnikiem polskiej kadry do lat 21, która w listopadzie zapewniła sobie awans ma młodzieżowe Euro U21 po pokonaniu Portugalii w barażach (0:1 i 3:1).

Po 16 rozegranych spotkaniach Leuven zajmuje szóste miejsce w tabeli z 18 punktami. Traci już 17 punktów do lidera KV Mechelen, ale system w Belgii jest bardzo skomplikowany. Rozgrywki toczą się w dwóch fazach, a w barażach o awans do pierwszej ligi zagrają ze sobą najlepsze drużyny obu faz.