Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Bartosz Kapustka znowu w kadrze? "Może stać się jej podstawowym piłkarzem"

Bartosz Kapustka w ostatnich miesiącach odzyskuje formę. - Jego progres jest widoczny. Jestem przekonany, że jeżeli będzie grał w klubie, to szybko może stać się podstawowym piłkarzem pierwszej reprezentacji Polski - mówi Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry U21.

- W tej chwili ten piłkarz o nieprzeciętnym talencie wraca do wysokiej dyspozycji. Jego progres jest widoczny z miesiąca na miesiąc, i jestem przekonany, że jeżeli będzie grał w klubie, to w szybkim tempie może wejść na wysoki poziom i stać się podstawowym piłkarzem pierwszej reprezentacji Polski - przyznał Michniewicz w programie "Prawda Futbolu" Romana Kołtonia

Kapustka po dwóch nieudanych latach spędzonych w Leicester (z przerwą na równie przeciętny rok na wypożyczeniu we Freiburgu), zaczął odubodwywać swoją dyspozycję w drugiej lidze belgijskiej. W tym sezonie 21-latek wystąpił bowiem w siedmiu meczach w barwach OH Leuven, w których strzelił dwa gole.

W kadrze młodzieżowej również gra regularnie. W eliminacjach do mistrzostw Europy U21 opuścił bowiem zaledwie jeden mecz. W ostatnim spotkaniu barażowym z Portugalią (0:1) rozegrał 90 minut.

Biorąc pod uwagę rosnącą formę Kapustki, a także problemy pierwszej reprezentacji Polski, która pod wodzą Jerzego Brzęczka jeszcze nie wygrała meczu, można przypuszczać, że były piłkarz Cracovii niebawem trafi do pierwszej kadry. - Na jego przykładzie świetnie widać, jak ważna jest regularna gra - podkreśla Michniewicz.

***

Bójka w szatni Polaków i zła atmosfera? - Plotki - odpowiadają w kadrze

Grzegorz Krychowiak rzucił się z pięściami na Roberta Lewandowskiego? - Fake newsy - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - Nie ma wyników, to można pisać kłamstwa - odpowiada sam Krychowiak. Czytaj więcej.

Portugalia - Polska i brak Lewandowskiego. "Cieszę się, że Roberta w Portugalii nie będzie"

- Może wygramy 3:0 po hattricku Piątka i asystach Milika, a Zieliński opanuje środek pola? Może Lewandowski działa na nich tak destrukcyjnie, że to on jest problemem tej kadry? - mówi z przekorą Artur Wichniarek, były napastnik reprezentacji Polski, a obecnie telewizyjny ekspert, w rozmowie ze Sport.pl. Czytaj więcej.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ