Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Iran współgospodarzem mistrzostw świata 2022?

FIFA wciąż zastanawia się nad powiększeniem grona drużyn startujących w mistrzostwach świata z 32 do 48. Jeśli tak się stanie, to współgospodarzem mundialu 2022, który organizuje Katar, może zostać Iran.

Władze FIFA cały czas rozważają powiększenie liczby drużyn, które wystartują w mistrzostwach świata 2022. Na ostatnim mundialu rywalizowały ze sobą 32 zespoły, teraz grono miałoby się zwiększyć do 48. Jeżeli federacja zatwierdzi zmianę, Katar, który organizuje MŚ 2022, może potrzebować pomocy. Pomocy, z którą zamiar ma przyjść Iran.

Niemieckie media zapowiadają rewolucję w Bayernie Monachium

Iran współgospodarzem MŚ 2022?

- Jest to część naszego planu, ale najpierw musimy uzgodnić to z FIFA - mówi Hassan Al Thawadi, szef komitetu organizacyjnego najbliższego mundialu, cytowany przez agencję AFP.

Iran miałby przyjąć do siebie niektóre drużyny, a także zapewnić wystarczającą liczbę hoteli dla ich fanów, którzy mogliby mieszkać na irańskiej wyspie Kisz.

Daniel Sturridge obstawiał mecze u bukmachera? Piłkarz oskarżony przez federację

Polityczny podtekst współpracy z Iranem

Nie wiadomo, jak na współpracę Kataru z Iranem zareagują ich kraje sąsiednie. Władze Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Arabii Saudyjskiej oskarżają państwo organizatorów mundialu o wspieranie irańskich ugrupowań islamistycznych. M.in. dlatego ich obywatele będą mieli zakaz wyjazdu na MŚ. FIFA i organizatorzy MŚ liczą jednak, że w ciągu najbliższych lat sytuacja się zmieni.