M¦ 2010. W grupie B porachunki, taekwondo i seks

Argentyna, Nigeria i Grecja grały razem w grupie na mistrzostwach ¶wiata w 1994 roku w USA. To była dziwna rywalizacja...

PoprowadĽ swoj± drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Argentyna zaczęła od rozgromienia 4:0 Grecji i pokonania 2:1 Nigerii, ale potem na dopingu został przyłapany Diego Maradona, co osłabiło drużynę. Grupę wygrała Nigeria (3:0 z Bułgari± i 4:0 z Grecj±), do półfinału doszła Bułgaria. Grecy w jedynym jak dot±d występie na mundialu stracili dziesięć goli, nie strzelili żadnego.

Maradona ma też mundialowe wspomnienia z gry przeciwko Koreańczykom, których Argentyna pobiła 3:1 na pocz±tku złotego dla niej turnieju w 1986 roku. W drużynie pokonanych grał jej obecny trener Huh Jung-moo. - Pewnie, że go pamiętam - mówi teraz Maradona. - W 1986 roku Koreańczycy grali z nami taekwondo, a nie w piłkę.

Huh nie ma jednak w±tpliwo¶ci, że to jedyna droga do pokonania Argentyny. - Je¶li będę grał z nim po raz kolejny, znów zrobię do samo. Nie chcę podarować Argentynie łatwego zwycięstwa. Zatrzymam ich, będę z nimi walczył, ograniczaj±c tempo gry - mówi trener Korei.

Po meczach z rywalami, którzy za wszelk± cenę będ± chcieli podstawić faworytowi nogę, Argentyńczykom przyda się relaks. - Piłkarze będ± mogli uprawiać seks ze swoimi żonami i dziewczynami. Nie s± przecież Marsjanami - mówi lekarz reprezentacji Donato Vallani. To zupełnie inne podej¶cie do tego, które zastosowali np. Anglicy - ich towarzyszki życia mog± odwiedzić piłkarzy tylko raz w tygodniu.

Ograniczenia Argentyńczyków jednak dotycz± - Vallani zaznacza, że piłkarze nie powinni uprawiać seksu o drugiej w nocy, popijaj±c szampana i pal±c kubańskie cygara. To będzie dozwolone dopiero po zwycięskim finale.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola.

Więcej o: