Totalny chaos w Katarze. Tak wygląda sprzedaż alkoholu. "Jest bardzo źle"

- Źle, źle. Jest bardzo źle - wyznał jeden z kibiców, próbujących kupić piwo w Katarze. Szwedzka gazeta "Sportbladet" opisała chaos, który panuje w kolejkach przy strefach wyznaczonych do sprzedaży alkoholu.

W ostatnich dniach wiele mówi się na temat zakazu sprzedaży piwa w Katarze. W poniedziałek "New York Times" poinformował, że wszystkie punkty sprzedaży napojów wysokoprocentowych muszą zostać przeniesione poza teren stadionów. W piątek te informacje się potwierdziły i kibice będą mogli kupić piwo jedynie w specjalnie wyznaczonych do tego strefach

Zobacz wideo To będzie następny klub Grzegorza Krychowiaka? "Ma wszystko. Może walczyć o Ligę Mistrzów"

Chaos przy sprzedaży piwa na mistrzostwach świata w Katarze

Redakcja szwedzkiej gazety "Sportbladet" podeszła do jednej ze wspomnianych stref i opisała panujący tam chaos. Dziennikarze informują, że kolejka była bardzo długa i zatłoczona, a fani z niecierpliwością czekali na wejście do środka. - Źle, źle. Jest bardzo źle - powiedział jeden ze szczęśliwców, który doczekał się zakupu alkoholu. 

Szwedzi relacjonują, że niektórzy kibice zrezygnowali z zakupu, ponieważ kolejka była stanowczo zbyt długa. - Jest już za późno. FIFA powinna poinformować o tym zakazie sześć miesięcy wcześniej, a nie teraz. Wiele osób jest rozczarowanych, ponieważ wszyscy lubimy wypić kilka piw, prawda? To część mistrzostw świata. Odbiera nam to trochę radości - wyznał angielski kibic, krytykując organizację. 

"Sportbladet" o zdanie na temat zakazu sprzedaży alkoholu wokół stadionów spytało selekcjonera reprezentacji Szwecji Janne Anderssona. - Powiem tak, gdybym był kibicem, zwariowałbym. Oczywiste jest, że jeśli chcesz obejrzeć mecz piłki nożnej, powinieneś mieć możliwość wypicia piwa. To jest absolutnie niewiarygodne - powiedział. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Brak sprzedaży piwa nie jest jedynym problemem, z którym muszą zmierzyć się kibice na zbliżającym się mundialu. Lista zakazów w Katarze jest znacznie dłuższa. Podała ją "La Gazzetta dello Sport". Całość można zobaczyć ->>> TUTAJ

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już w najbliższą niedzielę o godz. 17:00. W meczu otwarcia gospodarze turnieju zmierzą się z Ekwadorem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA