Eliminacje MŚ 2014. Mecz Czarnogóra - Polska w pay-per-view

W końcu nastąpił przełom w sprawie meczu Czarnogóra - Polska. Polscy kibice będą mogli obejrzeć spotkanie inaugurujące eliminacje do Mundialu w Brazylii, ale będą musieli zapłacić za to 20 zł - informuje interia.pl

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Jak pisze portal firma Sportfive, która sprzedaje prawa do meczów reprezentacji porozumiała się z trzema nadawcami - Polsatem, Cyfrą+ i UPC. Na każdej z nich będzie można obejrzeć mecz naszej reprezentacji po zapłaceniu wspomnianej sumy.

Byłby to pierwszy taki wypadek w historii polskiej piłki nożnej. Dotychczas w Polsce przeprowadzano już transmisje pay-per-view, ale w tej formule pokazywano jedynie walki bokserskie (między innymmi Witalija Kliczki z Tomaszem Adamkiem).

Szef sportu w Polsacie, Marian Kmita potwierdza, że do Podgoricy wyjadą dziennikarze tej stacji - Wyślemy tam Mateusza Borka z Wojciechem Kowalczykiem i Romanem Kołtoniem. Z poziomu boiska spotkanie będzie relacjonował Marcin Feddek.

Swoje ekipy do Podgoricy wyśle także Canal+ i nSport.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Sport.pl Sportfive negocjuje jeszcze z TVP prawa do pokazywania meczów eliminacji mistrzostw świata, ale tych rozgrywanych tylko w Polsce. Na decyzję władz telewizji czekać będzie do środy. Od niej zależy, gdzie będzie można obejrzeć mecz Polska - Mołdawia (11 września we Wrocławiu).

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.