Mistrzostwa świata 2018. Brazylia - Szwajcaria. Wybredny, niewidoczny, najgorszy. Neymar miał dać radość, a przyniósł niepokój i lęk

Był wybredny, ostrożny, a czasami przebiegły. Był najczęściej faulowanym zawodnikiem na boisku. Był kimś, na kogo liczyła cała Brazylia, a na koniec meczu ze Szwajcarią został kimś, kto całą Brazylię zawiódł. Zagraniczne media po spotkaniu Canarinhos ze Szwajcarią (1:1) nie oszczędziły Neymara, najbardziej krytykowały go portale brazylijskie. A na koniec, i tak śmiać się może tylko Cristiano Ronaldo.
Media o Neymarze po meczu Brazylii ze Szwajcarią Media o Neymarze po meczu Brazylii ze Szwajcarią clarin.com

"Ból i niepokój"

"Pierwszy mecz Neymara na mistrzostwach świata w Rosji był daleki od ideału. Brazylijska gwiazda, która niedawno wróciła po kontuzji, została wyłączona z gry i nie miała żadnego wpływu na poczynania swojej drużyny. Najgorsze było to, że Neymar dał kilka oznak bólu, zwłaszcza w operowanej stopie, która uniemożliwiła mu normalne przygotowania do mundialu. To niepokojące informacje dla całej reprezentacji" - napisał po niedzielnym spotkaniu argentyński portal "clarin.com".

Neymar podczas spotkania reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią Neymar podczas spotkania reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią Fot. Darko Vojinovic / AP Photo

Mecz zakończył kulejąc

"Neymar nie przyczynił się do podniesienia poziomu gry Brazylii, cierpiał przez cały mecz. W ogóle nie stwarzał sytuacji dla swojej drużyny. Najbardziej niepokojące było jednak to, że jego operowana niedawno stopa sprawiała mu ból, a mecz zakończył kulejąc" - dodali dziennikarze wspomnianego portalu.

Zagraniczne media o Neymarze po meczu Brazylii ze Szwajcarią Zagraniczne media o Neymarze po meczu Brazylii ze Szwajcarią goal.com/es

"Wybredny, ostrożny, przebiegły"

"Wybredny, ostrożny, przebiegły" - tak niedzielny występ Neymara ocenił hiszpańskojęzyczny dział portalu "goal.com". "Brazylijska gwiazda nie pokazała się z dobrej strony w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji. Neymar irytował się, nie mógł wpłynąć na grę, nie stworzył spektaklu" - kontynuuje portal.

"Najbardziej martwiło jednak to, że widać było po nim oznaki bólu. Zawodnik wrócił do gry po kilkumiesięcznej przerwie, ale kontuzjowana stopa dawała o sobie znać. Przez to Neymar nie był tym, kogo wszyscy oczekiwali. Był incognito, a do szatni schodził kulejąc" - dodał Ignacio Cruz, dziennikarz "goal.com".

Zagraniczne media o Neymarze po meczu Brazylii z Chorwacją Zagraniczne media o Neymarze po meczu Brazylii z Chorwacją marca.com

"Rozczarowujący Neymar"

"Brazylia nieudanie rozpoczęła przygodę w Rosji. Gol Coutinho nie wystarczył do pokonania Szwajcarii. Wszystkie oczy były zwrócone na Neymara. W niedzielę bardzo rozczarowującego" - napisali natomiast dziennikarze "Marki".

Hiszpański dziennik dodał również, że wydajność Neymara była bardzo mała. "Znacznie poniżej oczekiwań, co Tite zauważył już w poprzednich meczach. Neymar był bardzo dobrze pilnowany, często faulowany, aż 10 razy. 13 razy tracił piłkę, był zagubiony w niepotrzebnym dryblingu" - czytamy na "marca.com".

Zagraniczne media po meczu reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią Zagraniczne media po meczu reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią oglobo.globo.com

"Brazylia grała 19 minut"

Tak występ swojej reprezentacji podsumował największy brazylijski dziennik - "O Globo". Zdaniem dziennikarzy gazety, Brazylijczycy nie zasłużyli na zwycięstwo, a Szwajcaria zasłużenie sprawiła niespodziankę. Duża krytyka, podobnie jak w pozostałych mediach, spadła na Neymara.

"Drużyna nie zasłużyła na bramkę i na zwycięstwo. Z przodu grała nawet szóstką zawodników, ale nic to nie dawało. Neymar w meczu ze Szwajcarią był niewidoczny. W trakcie meczu rywale często go faulowali, a on sam bał się o swoją niedawno operowaną stopę. Jeśli nie czułby w niej bólu, jego skuteczność byłaby taka jak zawsze"

Zagraniczne media po meczu reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią Zagraniczne media po meczu reprezentacji Brazylii ze Szwajcarią gazetadopovo.com.br

"Jedyne co pokazał, to nowa fryzura"

"Faul w pierwszej połowie i dwa celne strzały w drugiej. To wszystko, co zaprezentował Neymar w niedzielnym meczu ze Szwajcarią. Cała drużyna zawiodła, on również. Jedyna nowość, jaką pokazał, to nowa fryzura" - tak o liderze kadry Canarinhos napisał portal internetowy brazylijskiej gazety "Gazeta do Povo".

I tylko Ronaldo się śmieje

"Reprezentanci Szwajcarii polowali na Neymara. Cierpiał przez kilka fauli, a rywale za przewinienia związane własnie z nim, dostawali żółte kartki. Stopa, przez którą ostatnio pauzował trzy miesiące, raczej nie powinna przeszkadzać mu w grze, bo wytrzymał pełne 90 minut. Po prostu brakowało mu pomysłu i inspiracji." - dodali dziennikarze jednej z największych brazylijskich gazet.

I na zakończenie podsumowali: Dzień po tym, jak Leo Messi przeżył koszmar w meczu Argentyny z Islandią, Neymar również nie ma powodów do świętowania. W tej sytuacji śmieje się tylko Cristiano Ronaldo.

Więcej o: