Moto GP. Pedrosa najlepszy w Malezji

Dani Pedrosa z Hondy zwyciężył w GP Malezji w Moto GP. Drugie miejsce zajął Marc Marquez, a tuż za nim na metę dojechał Jorge Lorenzo.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Pedrosa, który w Malezji triumfował także przed rokiem, wygrał w tym sezonie po raz trzeci i zgromadził w sumie 244 punkty. Na trzy wyścigi przed końcem sezonu (do zdobycia pozostało 75 pkt) lider, Marc Marquez, ma o 54 więcej. Obu zawodników rozdziela inny Hiszpan, Jorge Lorenzo (Yamaha), z dorobkiem 255 pkt. Istnieje szansa, że Marquez zostanie mistrzem świata już w przyszłym tygodniu.

W klasie Moto 2 Brytyjczyk Scott Redding (Kalex) utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji MŚ (224 pkt), pomimo słabszego występu w niedzielę - zajął siódme miejsce. Jego konkurenci wykorzystali to potknięcie - po triumfie w Malezji Hiszpan Esteve Rabat ma 196 pkt, a jego drugi na mecie rodak Pol Espargaro - 215 punktów (obaj Kalex).

W klasie Moto 3 triumfował lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Luis Salom (KTM).