Mistrzostwa świata w enduro, czyli wielkie ściaganie, wielkie pokazy i wielkie emocje! Tak będzie w sobotę w Łodzi! [WIDEO]

Już w sobotę w Atlas Arenie zostanie rozegrana druga runda halowych mistrzostw świata w Enduro. Transmisję z łódzkiej hali będzie mogło obejrzeć aż 162 mln ludzi! Na miejscu będą też kamery polskich stacji telewizyjnych, w tym Polsatu Sport, TVN Turbo, Orange Sport i Eurosportu 2. Organizatorzy spodziewają się, że do Atlas Areny przyjdzie komplet 10 tys. osób. Zanim hala wypełni się rykiem silników poczujcie przedsmak tego, co czeka nas w sobotę.

Przedsmak przed sobotąTo nie będzie pierwsza impreza enduro w Łodzi. W czerwcu Atlas Arena gościła ?no gravity extreme enduro?, na których wyłoniono mistrza Polski. Oczywiście nie mogło zabraknąć też pokazów freestylu. - Dobra organizacja tamtej imprezy i ponad 5 tys. kibiców na trybunach dały nam przepustkę do zorganizowania mistrzostw świata. Tak wielkiej imprezy w naszym kraju jeszcze nigdy nie było. Do Atlas Areny zjadą się praktycznie wszyscy najlepsi motocrossowcy świata - wychwalają organizatorzy.

Freestyle, czyli powietrzne cudaOprócz światowej elity w Enduro w Łodzi będzie także można zobaczyć stojące na bardzo wysokim poziomie pokazy freestylu. Skąd taka pewność? Bo wezmą w nich udział Polacy startujący w przeszłości w słynnym Red Bull X-Fighters, na którym można zobaczyć takie oto akrobacje.

Grand Prix WłochW sobotę najważniejsze będą jednak wyścigi. W Łodzi zostanie rozegrane drugie Grand Prix halowych mistrzostw świata. W pierwszym triumfował nasz rodak - Tadeusz ?Taddy? Błażusiak, który dwa tygodnie temu w Genui wygrał wszystkie trzy wyścigi finałowe. Czy podobnie będzie w Łodzi?

Błażusiak wygrywa w ErzberguNajwiększą gwiazdą imprezy będzie właśnie Błażusiak. który jest obrońcą tytułu halowego mistrzem świata. Polak może pochwalić się naprawdę wieloma sukcesami. Jak choćby tym, że pięć razy z rzędu wygrał najtrudniejszy wyścig enduro w Europie - Erzberg rodeo.

?Taddy? - gwiazda w USAPolak w ojczyźnie jest mało znany, ale za granicą, przede wszystkim w USA, jego nazwisko znają wszyscy fani motocrossu. Nic w tym dziwnego - urodzony w Nowym Targu motocyklista jest aktualnym halowym mistrzem USA (wygrał wszystkie eliminacje). Tutaj jego popisy na zawodach w Las Vegas.

Rywal nr 1 - Joakim LjunggrenNajgroźniejszym przeciwnikiem Błażusiaka będzie Joakim Ljunggren. Szwedzki zawodnik to jeden z najmłodszych przedstawicieli światowej czołówki enduro, która odwiedzi Łódź. Jego ojciec Christer również był popularnym zawodnikiem i to on zaszczepił mu miłość do tego widowiskowego sportu. Ljunggren jest aktualnym halowym wicemistrzem świata. Na zawodach w Genui przegrał tylko z Błażusiakiem.

Ivan CervantesBłażusiak musi także uważać m.in. na Alfredo Gomeza, Dougie Lampkina i Ivana Cervantesa. Ten ostatni już jako 23-latek zdobywał tytuł mistrza Hiszpanii. Zdobył też mistrzostwo świata w dwóch klasach Enduro.

Johnny WalkerW Atlas Arenie pojawi się także zawodnik o intrygującym nazwisku.... Nie wiemy, czy Johnny Walker lubi sięgać po Johnnie Walkera, ale wiemy, że na pewno lubi sięgać po motor. Radzi sobie na nim naprawdę dobrze, co pokazuje m.in. ten filmik.

Zaproszenie do ŁodziI na zakończenie raz jeszcze Błażusiak. Ze specjalnym zaproszeniem do Atlas Areny. Przyjdziecie?