Berlin 2009. Anna Jesień nie awansowała do finału

Anna Jesień nie zakwalifikowała się do finału biegu na 400 metrów przez płotki. Polka przybiegła na czwartym miejscu, ale początkowo zdyskwalifikowano zwyciężczynię biegu Kaliese Spencer. Ostatecznie zmieniono decyzję na niekorzyść Jesień.

Czwarty dzień MŚ w relacji Z czuba ?

Z każdego z trzech biegów do finału zakwalifikowały się po dwie najlepsze zawodniczki i dodatkowo dwie spośród pozostałych z najlepszymi czasami.

Polka zaczęła spokojnie, ale w drugiej części dystansu wyszła na drugą pozycję. Gdy wydawało się, ze Jesień z łatwością wejdzie do finału, potknęła się na ostatnim płotku, straciła rytm i ostatecznie finiszowała jako czwarta z czasem 54.82. Gdy wydawało się, że o finale może zapomnieć, nadeszła informacja o dyskwalifikacji Kaliese Spencer, najszybszej na mecie. Jamajka biegnąc miała ominąć nogą płotek. Radość Polki trwała jednak krótko. Po paru minutach decyzję znów zmieniono, przywracając zwycięstwo Spencer i jednocześnie eliminując Jesień z dalszej rywalizacji.

- Myślę, że choć dziewczyny są bardzo szybkie, miałabym szansę na sukces, bo w finale jest zupełnie inaczej - żałowała po biegu Jesień.  ?

Radosław Leniarski twitteruje z Berlina ?

Awans na wysokich płotkach

Joanna Kocielnik nieoczekiwanie zakwalifikowała się do półfinału na 100 metrów przez płotki. Polka miała najgorszy tegoroczny rezultat  ? spośród ośmiu zawodniczek w swoim biegu.

Pierwsze złoto dla Niemiec

Mistrzynią świata w rzucie oszczepem została Niemka Steffi Nerius. Srebrny medal zdobyła mistrzyni olimpijska Czeszka Barbora Spotakova. Komplet wyników 4. dnia ?

W środę kolejny medal dla Polski?

W pierwszej połowie roku - jak był palec zdrowy - Polak nie schodził poniżej drugiego miejsca, przegrywając tylko raz z Kanterem, oczywiście - pisze z Berlina Radosław Leniarski ?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Berlin 2009 ?

Więcej o: