NBA. Dallas Mavericks się wzmacniają

Przy okazji draftu NBA kilka klubów NBA postanowiło rozpocząć przebudowę zespołów przed nowy sezonem. W najciekawszej trójstronnej wymianie mistrzowie NBA Dallas Mavericks pozyskali rzucającego Rudy'ego Fernandeza z Portland Trail Blazers.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Mavericks Fernandeza udało się pozyskać niemal za bezcen. W wymianie wzięli udział jeszcze Portland Trail Blazers i Denver Nuggets, a Mavs oddali tylko dwóch zawodników

wybranych w drafcie: numer 26 Jordana Hamiltona oraz numer 57 Targuya Ngombo.

- Bardzo się cieszę, że będę w najlepszej drużynie NBA! - napisał na Twitterze Fernandez. Przez trzy lata Hiszpan grał w Blazers, gdzie był głównie zmiennikiem (średnio 9,1 punktu na mecz). Znany jest z dobrego rzutu z dystansu, swojej szybkości oraz narzekania. Jeszcze nie było przerwy letniej w NBA, w której Fernandez nie wspomniałby o chęci powrotu do Europy. W maju, tuż po tym jak Blazers odpadli z play-off, w wywiadzie z hiszpańskim dziennikiem "AS" powiedział, że, choć chciałby zostać mistrzem NBA, to jego marzeniem jest wygranie Euroligi.

Oprócz Fernandeza do Dallas trafią także prawa do wybranego w drafice z 2007 roku Petteriego Koponena. Blazers dostaną rozgrywającego Raymonda Feltona z Nuggets oraz numery 26 i 57 tegorocznego draftu. Do Denver trafi rozgrywający Andre Miller.

Tuż przed rozpoczęciem draftu Charlotte Bobcats udało się także w trójstronnej wymianie z Milwaukee Bucks i Sacramento Kings pozyskać numer siedem draftu. Wybrali z nim środkowego z Kongo Bismacka Biyombo, a także otrzymali Coreya Maggette. Do Bucks trafi rzucający Stephen Jackson, Shaun Liningstone oraz 19 numer draftu Tobias Harris (wszyscy z Bobcats) oraz słoweński rozgrywający Beno Udrih z Sacramento. Z kolei Kings pozyskali Johna Salmonsa i numer 10 draftu Jimmera Fredette.

Kyrie Irving z numerem 1 w drafcie. Zobacz jego wielkich "poprzedników" ?

 

San Antonio Spurs oddali rezerwowego rozgrywającego George'a Hilla oraz prawa do wybranego w 2005 roku Erazma Lorbeka (obecnie zawodnik Barcelony) w zamian za wybranych w drafcie Kawhi'ego Leonarda (nr 15) oraz Davisa Bertansa (nr 42).

Rozgrywający Johny Flynn od nowego sezonu będzie zawodnikiem Houston Rockets, a 35-letni środkowy Brad Miller przeniesie się do Minnesoty Timberwolves. Dodatkowo, Wolves otrzymali wybranego z numerem 38 Chandlera Parsonsa oraz numer 23 Nikolę Miroticia, którego od razu wymienili na wybranych przez Chicago z 28 numerem Norrisa Cole'a oraz z numerem 43 Malcolma Lee. Rockets oprócz Flynna dostaną także wybranego z numerem 20 Litwina Donatasa Motiejunasa.

Przywitany niczym król - Ricky Rubio w Minnesocie ?

Więcej o: