NBA. O.J. Mayo zawieszony za doping

Jak poinformowały w czwartek władze NBA, zawodnik Memphis Grizzlies Amerykanin O.J. Mayo został ukarany dyskwalifikacją 10 meczów po tym jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

23-letni koszykarz napisał już w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że zakazany steryd DHEA był składnikiem suplementów, które przyjmował.

"Nie miałem pojęcia, że ta nadmierna ilość odżywek, które brałem , jest zakazana przez NBA. Jest mi bardzo przykro, że będę musiał opuścić 10 najbliższych spotkań szczególnie, że walczymy o play-off. To była moja ogromna pomyłka, ale muszę wziąć za nią odpowiedzialność. Przepraszam kibiców, kolegów z drużyny i cały klub za to, że nie zwracałam uwagi na to, jakie mogę przyjmować odżywki" - napisał w oświadczeniu Mayo.

Mayo gra w lidze już trzeci sezon. W 2008 roku jako trzeci numer draftu został wybrany przez Minnesotę Timberwolves. W 2009 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie na debiutanta roku. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 45 meczach, w których średnio zdobywał 12,2 punktów.

Trener Suns: Gortat musi pokazywać, że potrafi wygrywać ?

Więcej o: