Ranking Forbes. Knicks najwartościowszym klubem NBA

Magazyn Forbes w środę opublikował ranking, w którym pozycjonuje kluby NBA wg ich wartości. Najdroższym klubem NBA są obecnie New York Knicks, którzy wyprzedzili prowadzących w zestawieniu rok temu Los Angeles Lakers.

Wartość New York Knicks wzrosła o 12 procent i wynosi obecnie 655 mln dolarów. Nowojorczycy wyprzedzili mistrzów NBA Los Angeles Lakers w porównaniu z poprzednim zestawieniem Forbes.

Knicks, którzy podpisali w przerwie międzysezonowej Ameare'a Stoudomire'a, sprzedali wszystkie karnety na swoje mecze, co nie zdarzyło się od sezonu 2001-2002. Na dodatek, Madison Square Garden Inc., właściciel Knicks i JPMorgan Chase & Co. podpisali umowę sponsorską wartą co najmniej 30 mln. dolarów.

Mistrzowie NBA Los Angeles Lakers oceniani są wg Forbesa na 643 mln dolarów, tuż za nimi plasują się Chicago Bulls (511 mln), ubiegłoroczni finaliści NBA Boston Celtics (452 mln) i Houston Rockets (443 mln). Na końcu zestawienia są z kolei Milwaukee Bucks, warci 258 mln dolarów.

Największy wkład w wartość zespołu wniósł LeBron James, z przejściem którego do Miami Heat, wartość "Żaru" wzrosła o 17 procent. Jego były klub Cleaveland Cavalies stracił na wartości aż 26 procent i zajmują miejsce w środku zestawienia.

Średnia wartość zespołu NBA wzrosła o jedną setną w porównaniu z poprzednim rokiem i wynosi obecnie 369 mln dolarów - 10 mln mniej niż najwyższa średnia zanotowana 2 lata temu.

Ranking Forbes

Najlepsza pierwsza połowa Gortata w NBA ?

Więcej o: