Polskie koszykarki przegrały walkę o półfinał MŚ. Decydujące punkty 5 s przed końcem meczu

Polskie koszykarki 3x3 nie awansowały do półfinału mistrzostw świata rozgrywanych w Antwerpii. W ćwierćfinale przegrały z reprezentacją Litwy 16:19.

Sobotni pojedynek ćwierćfinałowy był bardzo wyrównany. Po pięciu minutach to Polki prowadziły 6:3. Chwilę później rywalki zagrały jednak skuteczną akcję pod kosz, a dodatkowy punkt zdobyły z rzutu wolnego. Po chwili Litwinki objęły prowadzenie 8:6.

Jeremy Sochan"Bezczelny" Sochan zrobił show na konferencji. Nagle zaczął mówić po polsku [WIDEO]

Decydujące punkty pięć sekund przed końcem meczu

Dwie minuty przed końcem Litwinki prowadziły 15:13. Klaudia Gertchen trafiła jednak wtedy za dwa punkty i wyrównała. Dominika Owczarzak nie trafiła za dwa punkty i spod kosza, ale w kolejnej akcji świetny blok miała Aldona Morawiec. Gabriele Sulske trafiła spod kosza, ale w odpowiedzi Morawiec popełniła błąd techniczny. 5 sekund przed końcem Sulske przy prowadzeniu Litwinek 17:16 trafiła za dwa punkty i rozstrzygnęła losy pojedynku.

Litwinki w półfinale zmierzą się z Kanadą. W drugim półfinale Francja zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Chiny - Belgia.

Wcześniej biało-czerwone pokonały Belgię 13:12, Egipt 22:10, Mongolię 22:7 i otrzymały (tak jak inne zespoły w grupie) walkower w spotkaniu z Dominikaną, której zawodniczki nie pojawiły się na MŚ. W efekcie Polki wygrały grupę C i po raz pierwszy w historii awansowały do najlepszej ósemki mistrzostw świata.

Organizatorzy Wimbledonu ogłosili plan gier na poniedziałek. Zagra pięcioro PolakówOrganizatorzy Wimbledonu ogłosili plan gier na poniedziałek. Zagra pięcioro Polaków