Kuriozalna sytuacja podczas słynnego biegu. Co za końcówka! [WIDEO]

Jacob Kiplimo mógł wygrać słynny brazylijski bieg San Silvestre de Sao Paulo i ustanowić nowy rekord. Mógł, bowiem na ostatnich metrach - a właściwie centymetrach - nastolatek stracił czujność i został wyprzedzony przez Kibiwotta Kandiego.

Ponad 35 tysięcy biegaczy stanęło na starcie 95. edycji sylwestrowego biegu San Silvestre de Sao Paulo (dystans 15 kilometrów). Na ostatnich metrach po zwycięstwo pewnie zmierzał Jacob Kiplimo. 19-letni biegacz z Ugandy chciał już nawet unieść ręce w geście zwycięstwa, jednak w ostatniej chwili został wyprzedzony przez Kibiwotta Kandiego i ostatecznie został największym przegranym imprezy. Finisz biegu San Silvestre de Sao Paulo można zobaczyć na poniższym wideo:

Niespodziewany zwycięzca biegu San Silvestre de Sao Paulo. Kibiwott Kandi wyprzedził Jacoba Kiplimo i ustanowił nowy rekord

Kandie nie tylko wygrał słynny brazylijski bieg, ale i pobił 24-letni rekord należący do Paula Tergata. Kenijczyk przebiegł 15 km w czasie 42 minut i 59 sekund i jako pierwszy w historii San Silvestre de Sao Paulo zszedł poniżej 43 minut. Na trzecim miejscu znalazł się jego rodak Titus Ekiru. Reprezentanci Kenii byli bezkonkurencyjni również w rywalizacji kobiet. Najlepszą biegaczką okazała się zwyciężczyni maratonów w Londynie i Chicago Brigid Kosgei, która przybiegła na metę w czasie 48.54.

San Silvestre de Sao Paulo - najbardziej prestiżowy uliczny bieg w Brazylii - organizowany jest w Sao Paolo od 1925. 

Sofia Ennaoui w "Wilkowicz Sam na Sam": Od mistrzostw Europy zastanawiam się, z czego ja się właściwie tłumaczę? Dlaczego pytań o to, czy jestem Polką, jest coraz więcej?

Zobacz wideo
Więcej o: