Nowy notebook Aspire R7 - zaprojektowany do obsługiwania dotykowego

Na konferencji prasowej w Nowym Jorku firma Acer zaprezentowała rewolucyjny notebook Aspire R7 o przekątnej ekranu 15,6?, który zapewnia zupełnie nowe możliwości obsługiwania dotykowego. Notebook Aspire R7, wyposażony w wyświetlacz dotykowy Full HD(1) 1920x1080 został opracowany z myślą o nowoczesnym sposobie użytkowania komputera, łączącym korzystanie z funkcji dotykowych oraz pisanie na klawiaturze. Klawiatura o zmienionym położeniu oraz wyświetlacz, który można przesuwać do przodu w różne pozycje, sprawiają, że korzystanie z ekranu dotykowego oraz klawiatury staje się bardziej intuicyjne i naturalne. Ergonomiczna konstrukcja pozwala użytkownikom na znalezienie własnego, ulubionego sposobu interakcji z najnowszymi technologiami.

"Prowadząc prace nad Aspire R7, firma Acer przeprojektowała tradycyjny laptop wykorzystując wiedzę o sposobach posługiwania się komputerami PC," powiedział Oliver Ahrens, prezes spółki Acer Europe. "Innowacyjna konstrukcja poszerza możliwości posługiwania się komputerem, ponieważ notebook R7 można wygodnie dostosowywać do sposobu użytkowania, zarówno dotykowego, jak i opartego na klawiaturze. Dzięki temu, konsumenci mogą korzystać z zupełnie nowych metod tworzenia, przeglądania oraz udostępnia treści."

"Wraz z premierą systemu Windows 8 firma Acer nabrała przekonania, że funkcje dotykowe nabiorą kluczowego znaczenia," powiedział Ahrens. "Na rynku znajduje się mnóstwo małych notebooków z obracanym ekranem oraz hybrydowych. Żaden z nich nie ma jednak wydajności oraz wyświetlacza, które pozwalają na łatwe oglądanie edytowanie nagrań wideo i zdjęć, czy oglądanie filmów na dużym ekranie. Notebook Aspire R7 pozwala na to wszystko, ale ma także konstrukcję, dzięki której funkcje dotykowe nabierają większego sensu."

Konstrukcja "cztery w jednym" pozwalająca na wybranie własnego sposobu posługiwania się komputerem

Ze względu na cztery tryby pracy, notebook R7 może być używany jak tradycyjny laptop, tablet, wyświetlacz lub w trybie "Ezel", który pozwala na przesuwanie ekranu nad klawiaturą i ustawianie go pod różnymi kątami. Zawias EzelHinge pozwala na łatwe przemieszczanie wyświetlacza, w celu korzystania z funkcji dotykowych lub klawiatury przy tworzeniu, przeglądaniu lub udostępnianiu treści, natomiast dwie wartości momentu obrotowego zawiasu gwarantują stabilność ekranu podczas dotykania.

1. Tryb Ezel - wyświetlacz można przesuwać do siebie, dzięki czemu podczas korzystania z funkcji dotykowych nie trzeba sięgać ponad podpórką na dłonie i klawiaturą. Ekran można przysuwać i odsuwać, tak aby znajdował się przed klawiaturą, a nawet nad nią. Przesuwany ekran pozwala na bezproblemowe przełączanie się między obsługą dotykową a korzystaniem z klawiatury i touchpadu.

2. Tryb notebooka - gdy wyświetlacz jest przesunięty za klawiaturę, użytkownik ma do dyspozycji w pełni wyposażony notebook z wyświetlaczem dotykowym Full HD 1920 x 1080 o przekątnej 15,6", procesorem Intel Core i5(2), pamięcią RAM o pojemności do 12 GB oraz dyskiem twardym maks. 1 TB(3) albo SSD(4) maks. 256 GB i pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturą. Komputer jest też wyposażony w przyciski regulacji głośności, port HDMI, czytnik kart SD, gniazda audio, trzy porty USB, łącze WiFi, interfejs Bluetooth oraz port wielofunkcyjny obsługujący złącza VGA, RJ45 oraz USB.

3. Tryb wyświetlania - po obróceniu wyświetlacz znajduje się w położeniu idealnym do oglądania filmów, zdjęć oraz prezentacji. Dzięki temu można łatwiej i efektywniej współpracować oraz cieszyć się wspólną rozrywką. Sprawdzony w praktyce zawias o dwóch wartościach momentu obrotowego pozwala na łatwe odchylanie ekranu, a jednocześnie zapewnia odpowiednią sztywność przy dotykaniu.

4. Tryb tabletu - wystarczy odciągnąć wyświetlacz i położyć go na klawiaturze z ekranem skierowanym do góry, a Aspire R7 przemieni się w tablet zachowując pełną wydajność laptopa. Ergonomiczna, 4-stopniowa regulacja nachylenia pozwala na dobranie idealnego położenia do przeglądania, pisania lub rysowania. W tym trybie pracy notebook doskonale sprawdza się w zastosowaniach wykorzystujących wyłącznie funkcje dotykowe, takich jak gry typu causal, przeglądanie stron WWW, rysowanie, wykonywanie odręcznych notatek, itp.

Najwyższy poziom satysfakcji użytkownika

W celu zapewnienia wspaniałych wrażeń audiowizualnych, w notebooku R7 zastosowano nie tylko wydajne podzespoły i wyświetlacz o dużej rozdzielczości, lecz także wysokiej klasy system dźwiękowy Dolby Home Theater oraz cztery głośniki o mocy 8 W. Ze względu konstrukcję z ruchomym wyświetlaczem, kanały dźwiękowe są automatycznie przełączane przy zmienianiu trybu pracy notebooka, dzięki czemu zawsze jest odtwarzany idealny, stereofoniczny dźwięk.

Ponadto, w porównaniu do tradycyjnych notebooków zmieniono położenie dwóch mikrofonów, które znajdują się z przodu oraz w dolnej części obudowy, poniżej klawiatury. Dzięki mniejszej odległości od użytkownika oraz ograniczeniu rejestrowania odgłosów klawiatury, takie rozmieszczenie zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

W notebooku zmieniono też położenie klawiatury. Została ona przesunięta bliżej korpusu w przedniej części obudowy, co zwiększa komfort oraz pozwala na szybsze pisanie. Palce użytkownika w naturalny sposób trafiają w klawisze, dzięki czemu podczas pisania nie trzeba rozsuwać ramion, ani unosić ich nad touchpadem i podpórką pod nadgarstki.

Dostępne modele:

Aspire R7-571G - Intel? Core? i5-3337U, 15.6"FHD ultraslim IPS Touch Panel, NVIDIA? GeForce? GT 750M, 8GB DDR3, 1000 GB HDD, Windows 8 64-bit, cena 4 999 zł Aspire R7-571G - Intel? Core? i7-3537U, 15.6"FHD ultraslim IPS Touch Panel, NVIDIA? GeForce? GT 750M, 4GB +8GB DDR3, 750GB HDD, Windows 8 64-bit, cena 5 699 zł

Więcej o: