Z Partynic w szwajcarskie Alpy

Cztery konie z partynickich stajni będą się ściagać podczas mityngu White Turf na zamarzniętym jeziorze w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz: Uczitelka Tanca, Esid In Zamour i Estarion trenera Michała Borkowskiego oraz Zryw trenera Roberta Świątka.

Pierwsze starty - 12 lutego. Uczitelka Tanca pobiegnie w sprinterskiej gonitwie Grand Prix Wroclawski Tor Wyscigow Konnych Partynice na dystansie 1300 m. Wśród ósemki rywali są nie tylko konie ze Szwajcarii, ale także z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Trenowany przez Christiana von der Recke 11-letni wałach Ferro Sensation ma już za sobą dwa tegoroczne starty - w Dortmundzie, gdzie zwyciężył, oraz we francuskim Mons. W całej karierze wygrał 23 razy, aktualny GAG na torach ziemnych 73,5. Ośmioletni wałach Gung Ho Jack (BHA rating 74) trenera Johna Besta jest też w formie, ostatni swój wyścig, pod koniec grudnia ubiegłego roku, kończył na drugim miejscu tylko o nos za zwycięzcą, w całej karierze wygrał dziewięć gonitw.

Zryw ścigać się będzie z 11 rywalami w gonitwie Preis White Turf Jockey Club St. Moritz na dystansie 1600 m. Tutaj także znalazły się w zapisie konie z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Christian von der Recke zgłosił 6-letniego ogiera Erica (GAG 86,5), John Best - 6-letniego wałacha Berrahri (BHA rating 74).

Araby Esid In Zamour i Estarion pobiegną w wysoko dotowanej (38.500 CHF) gonitwie H.H. Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Listed Cup na dystansie 1600 m. W stawce 10 koni, wśród nich trzy z Holandii, m.in. Alibaba del Sol i Athlete del Sol, które dwa lata temu zajęły pierwsze i drugie miejsce w tym wyścigu.