Trener Jon Jonesa chwali Błachowicza. "Jan ma dynamit w łapach"

- Jan Błachowicz to fantastyczny zawodnik. Polak ma dynamit w łapach. I jest bardzo inteligentny w klatce - mówi o Polaku Greg Jackson, trener Jon Jonesa.

Greg Jackson jest głównym szkoleniowcem w Jackson Wink MMA, gdzie największą gwiazdą w klubie jest aktualny mistrz UFC w wadze półciężkiej Jon Jones (26-1). Jednym z głównych kandydatów do walki z mistrzem jest Jan Błachowicz (26-8). Drugą opcją dla Amerykanina jest rewanż z Dominickiem Reyesem (12-1). 

Zobacz wideo Owczarz: Zawsze mam kryzys przed walką

„Cieszyński Książę” nigdy nie udawał mistrza trash talku, co sprawiło, że mimo zwycięstw, nie jest on tak popularny w USA, jak na to zasługuje. Jednak ostatnio Jan coraz energiczniej odpowiada Jonesowi na jego zaczepki w mediach społecznościowych. Zdaniem trenera Jacksona nie zawsze jest konieczne, aby obaj zawodnicy byli hiperaktywni w potyczkach słownych.

- Uważam, że ważne jest zbudowanie zainteresowania przed walką i myślę, że jest to dobra rzecz [trash talk]. Jednak, jeżeli Jan nie chce brać udziału w tych gierkach, to nie musi, bo to też jest jakiś sposób. Wiadomo, są też ludzie, którzy dziczeją jak Conor, którzy świrują… no i muszą być też dobrzy bohaterowie, którzy są skromni i nieśmiali. Dlatego potrzeba takich i takich zawodników, oraz kilku takich, którzy są mieszanką tych postaci. Gdy słodki miły zawodnik nic nie prowokuje, a drugi aż nadto, to i tak każdy zwróci na to uwagę. Uważam, że to super sprawa, i że zbuduje to ten pojedynek, a zawodnicy zarobią - stwierdził Jakcson.

I dodał: - Jan Błachowicz to fantastyczny zawodnik. Polak ma dynamit w łapach. I jest bardzo inteligentny w klatce.

Całą rozmowę Martyny Celuch z portalu IntheCage.pl obejrzycie poniżej: