Sport.pl

Gwiazda KSW: Myślę, że UFC nie byłoby na mnie stać

- W KSW mam bardzo dobry i wysoki kontrakt. Na polskim rynku przyciągam dużą liczbę kibiców, zarówno do hal, jak i przed telewizory. Natomiast w Stanach jestem nieznanym zawodnikiem - uważa Szymon Kołecki, wschodząca gwiazda KSW, w rozmowie z TVP Sport.

37-letni Szymon Kołecki (8-1) to mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów, który od kilku lat prężnie się rozwija w MMA. Niedawno walczył dla organizacji "Babilon MMA", gdzie stoczył siedem walk. Pierwszych sześć wygrał w taki sam sposób, czyli przez nokaut w I rundzie. Następnie mierzył się z utalentowanym Michałem Bobrowskim. I choć przetrwał trzy rundy, to przegrał na punkty. Teraz, dzięki zwycięstwom nad Mariuszem Pudzianowski i Damianem Janikowskim, stał się nową gwiazdą KSW. Jego wiek sprawia, że już jest za późno, by marzyć o UFC. Ale Kołecki przekonuje, że amerykańskiej federacji i tak, by nie było go stać.

- Myślę, że UFC nie byłoby stać na mnie. W KSW mam bardzo dobry i wysoki kontrakt. Na polskim rynku przyciągam dużą liczbę kibiców, zarówno do hal, jak i przed telewizory. Natomiast w Stanach jestem nieznanym zawodnikiem. Kuszący może być tylko tytuł mistrza olimpijskiego, ale poza tym niewiele by amerykańską widownię przyciągnęło - uważa Szymon Kołecki, wschodząca gwiazda KSW, w rozmowie z TVP Sport.

Zobacz wideo Szymon Kołecki: Organizatorzy igrzysk będą musieli jakoś przetrzymać 17 tys. ludzi, by nie oddać wioski olimpijskiej zgodnie z umową

Jaka przyszłość czeka Kołeckiego?

Na razie wszystkie gale MMA w Polsce zostały wstrzymane, ale jeśli sytuacja się uspokoi, to fachowcy chętnie zobaczyliby starcie Kołeckiego z kimś z czołówki wagi półciężkiej. Ale problem w tym, że Tomasz Narkun, mistrz dywizji, wydaje się zbyt mocnym przeciwnikiem. No i planuje się teraz bić ze Scottem Askhamem, z kolei reszta rywali jest słaba medialnie. Dlatego kibice wpadli na pomysł, aby Kołecki zmierzył się z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim, zwycięzcą turnieju KSW 1, komentatorem Polsatu Sport i jednym z najpopularniejszych polskich zawodników.

Więcej o:
Komentarze (12)
Gwiazda KSW: Myślę, że UFC nie byłoby na mnie stać
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 6 razy 6

  Ludzie - czytajcie ze zrozumieniem! Clickbajtowy tytuł, ale w treści jest info, że Kołecki zdaje sobie sprawę z tego, że za Oceanem jest nikim, więc nie byliby w stanie zapłacić tyle co płaci mu KRS1.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy 2

  Po prostu w Polsce za obijanie frajerów dostaje kasę na poziomie możliwości zakupu apartamentu w "stolycy". W UFC dobrze zarabiają ci, którzy wygrywają z zawodnikami z nazwiskami. Do tego część młodszych zawodników ma nadzieję również na zbudowanie sobie nazwiska w świecie światowego MMA, bo to daje możliwości niezłego zarobku również po zakończeniu zabawy w walki w klatce.
  Kołecki oprócz kasy ma w poważaniu jakieś przechodzenie do historii MMA. Wiek nie ten. Zanim zrobiłby wyniki, żeby móc nieźle zarabiać to miałby z 40-kę. Do tego jest ryzyko, że w UFC jakiś młody wilczek zakończyłby szybo marzenia o sławie w świecie anglosaskim.

 • ntcn

  Oceniono 1 raz 1

  Kołecki w lokalnym KSW dzięki nazwisku, popularności i niskiemu poziomowi konkurentów może być gwiazdą.

  W UFC, w którym ścierają się najlepsi z globu, trafiłby na gościa z 50-ki klasyfikacji i miałby życiowy problem, by dotrwać do końca walki. Kołecki jest realistą i to wie.

  Każdy ma otwartą drogę do UFC. Zacznie od mniejszych sum w walkach z typami z dołu tabel, ale gdy pokaże, że jest wojownikiem, pnie się w górę, gdzie dostanie za walkę stawki, których nikt nigdy nie zapłaci w KSW.

 • hunkyyankee

  Oceniono 3 razy -1

  Brałbym go

 • bialywywiad

  Oceniono 4 razy -2

  Tam by go wymiotły leszcze z niższych kategorii. A tu pogrozi Najmanowi palcem, ten się ukorzy, weźmie szmal i tyle.
  Panie Kołecki, takiej Joannie Jędrzejczyk kup kwiaty i na kolana przed nią.
  Gwiazda KSW... To ja wolałbym ze śmietnika szamkę wybierać. Autentycznie.

 • apa3os

  Oceniono 2 razy -2

  Kogo by nie było stać Szymona czy UFC? Poprawcie ten błąd bo aż razi po oczach ...

 • adamek82

  Oceniono 3 razy -3

  Ufc stać na Conora a na Kole kiego nie było by ich stać? 😂 Co on pie.... Oni by Ciebie nie chcieli bo raz masz za małe umiejętności, dwa jestes za stary, trzy w stanach nikt nie wie kim jest jakiś kole ki oderwany od sztangi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX