KSW 24. Zwycięstwo Pudzianowskiego, porażki Nastuli i Materli

Mariusz Pudzianowski zrewanżował się Seanowi McCorkle za ostatnią porażkę i po dwóch rundach wygrał walkę wieczoru podczas KSW 24. Wcześniej Paweł Nastula przegrał z Karolem Bedorfem, a Michał Materla sensacyjnie poległ z Jayem Silvą.

Pudzianowski był świetnie przygotowany do tego pojedynku i bardzo chciał się zrewanżować za czerwcową porażkę w pierwszej rundzie. Od początku sprowadzał rywala do parteru, po pierwszej rundzie McCorkle był już bardzo zmęczony. W drugiej, kontynuował swoją taktykę, cały czas obijając twarz rywala. Sędziowie byli zgodni - Polak wyraźnie wygrał. - To ja zatańczyłem dzisiaj z nim. On tańczy dla mnie - zakończył Pudzianowski, nawiązując do piosenki, która towarzyszyła jego rywalowi przy wejściu na ring.

Największą niespodzianką sobotniej gali była przegrana Michała Materli, który zdominował pierwszą rundę walki z Jayem Silvą, ale w drugiej zlekceważył rywala i dał się znokautować. ''Wszyscy o mnie mówili przed walką, że jestem ''gó***em'' Każdego wieczoru w MMA ktoś musi zginąć. Ostatnim razem wygrał Materla, teraz wygrałem ja. Zgadnijcie, co chcę powiedzieć? Musi być walka numer trzy!' - krzyczał do mikrofonu po walce Amerykanin.

Przegrał także Paweł Nastula, który nie dał rady ciężkiemu i mocno bijącemu Karolowi Bedorfi. Szczecinianin znokautował byłego dżudokę w drugiej rundzie i został mistrzem wagi ciężkiej federacji KSW

W kategorii 77 kg Borys Mańkowski pokonał Bena Lagmana. Wcześniej pas mistrzowski obroniła także Karolina Kowalkiewicz, która wygrała z Simoną Soukupovą po jednogłośnej decyzji sędziów.

Wyniki walk KSW24:

70 kg: Mateusz Gamrot pokonał Andre Winnera przez jednogłośną decyzję

66 kg: Anzor Azhiev - Artur Sowiński - brak wyniku, kontuzja Sowińskiego Open: Marcin Różalski pokonał Pawła Słowińskiego w I rundzie przez poddanie (duszenie zza pleców)

55 kg: Karolina Kowalkiewicz pokonała Simonę Soukupovą przez jednogłośną decyzję

77 kg: Borys Mańkowski pokonał Bena Lagmana w drugiej rundzie przez TKO

84 kg: Jay Silva pokonał Michała Materlę przez KO w 2 rundzie

Walka o pas wagi ciężkiej

120 kg: Karol Bedorf pokonał Pawła Nastulę przez TKO (poddanie) w 2 rundzie

Walka wieczoru

93 kg: Mariusz Pudzianowski pokonał Seana McCorkle przez decyzję (3:0)

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.