Cavaliada Warszawa. Najlepsi z najlepszych na Torwarze! [ZDJĘCIA]

W dniach 23-26 lutego w warszawskiej Hali Torwar rozpoczną się jeździeckie zmagania sportowe na najwyższym poziomie. Finał Ligi Europy Centralnej CAVALIADA Warszawa 2017, to spektak, w którym konie, o wartości przewyższającej ceny luksusowych samochodów oraz światowej sławy zawodnicy wzbudzą największe emocje wśród ponad 18 000 tys publiczności. Cavaliada Tour to największe w tej części świata jeździeckie show. Jako jedyny cykl zawodów w Polsce autoryzowany jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Przedstawiamy najlepszych ze 160 najlepszych zawodników.
Jarosław Skrzyczyński Jarosław Skrzyczyński materiały prasowe

Jarosław Skrzyczyński - zawodnik KJ Agro-Hanel Śrem

Najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI i nieprzerwanie od dwóch lat lider rankingów PZJ. Mistrz Polski w latach 2014 i 2015. Mimo, że w poprzednim roku w mistrzostwach kraju nie uczestniczył, sezon może zaliczyć do udanych. Wygrał pięć konkursów zaliczanych do światowego rankingu, w tym Grand Prix Pucharu Świata na CSI w Lesznie. Dwa lata temu na Mistrzostwach Europy w Akwizgranie zakwalifikował się do ścisłego finału (dla 25 najlepszych zawodników), wyprzedzając wiele jeździeckich sław. Ostatecznie zajął 22 miejsce, co jest najlepszym wynikiem Polaka od lat osiemdziesiątych. Dwukrotnie brał udział w finałach Pucharu Świata, a w zeszłym roku w Goeteborgu zajął 20 miejsce. Jest też dwukrotnym zwycięzcą rozgrywek Cavaliady Tour.

Marcel Ewen Marcel Ewen KASKAL

Marcel Ewen - Luksemburg

Pod nieobecność Anny Kellnerovej to on przystępuje do finału Cavaliady Tour z pozycji lidera. W grudniu wygrał Grand Prix w Poznaniu. Polskie hipodromy były w 2016 roku dla niego bardzo szczęśliwe, bo w pierwszych trójkach konkursów zaliczanych do światowego rankingu znalazł się poza Poznaniem aż czterokrotnie (trzy razy w Ciekocinku i raz w Lesznie). Jest członkiem elitarnej sekcji sportowej armii Luksemburga. Pracuje też jako trener Federacji Jeździeckiej Azerbejdżanu.

Maria Bibikova Maria Bibikova materiały prasowe

Maria Bibikova - Rosja

Ma zaledwie 23 lata i jest liderką ligi Europy Centralnej. Zawdzięcza to dobrej postawie na zawodach w Moskwie (drugie miejsce), Tallinie i Pezinoku (trzecie miejsca). O pierwszy w swojej karierze awans do finału Pucharu Świata będzie walczyć w Warszawie. Dwa razy wygrywała rosyjską spartakiadę juniorów, czterokrotnie reprezentowała swój kraj w mistrzostwach Europy w kategoriach młodzieżowych. Marzy o tym, żeby zdobyć złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Dawid Kubiak Dawid Kubiak materiały prasowe

Dawid Kubiak - zawodnik SJT Gdańsk

Srebrny medalista tegorocznego Pucharu Polski, aktualny drugi wicelider Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Tę pozycję zawdzięcza udanym występom na tegorocznych zawodach CSIO3*-W Celje, CSI3*-W  Bratysława i CSI2*-W Siauliai. Będziemy go mocno dopingować w czwartek, piątek i niedzielę w konkursach dużej rundy, bo one zadecydują o tym, kto z Ligi Europy Centralnej wystąpi w finale Pucharu Świata, który w marcu odbędzie się w Omaha w USA.

Kamil Grzelczyk & Wibaro Kamil Grzelczyk & Wibaro KASKAL / T7S,Yg%n*%E[]gGqQR*JBOut(56wMmRS0ZGA+

Kamil Grzelczyk - zawodnik Bogusławickiego Klubu Jeździeckiego

W 2016 roku zdobył nie tylko Mistrzostwo Polski, ale i złoto w Halowym Pucharze Polski. Po świetnym przejeździe w arcytrudnym Grand Prix CSIO5* w Sopocie i zwycięstwie w Grand Prix na CSI3* w Jakubowicach po raz pierwszy w swojej karierze został powołany do kadry narodowej. Jego kolejne sukcesy, oraz fenomen konia Wibaro, na którym jeździ podziwia cała jeździecka Polska.

Felix Hassmann Felix Hassmann materiały prasowe

Felix Hassmann - reprezentant Niemiec

Pięciokrotny medalista mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych. Indywidualnie wygrał ME Juniorów w 2004 i był drugi w ME młodych jeźdźców w 2006. To zawodnik nie tylko świetnie wyszkolony technicznie, ale i bardzo skuteczny. W 2016 roku w konkursach zaliczanych do światowego rankingu Hassmann triumfował aż dziewięciokrotnie. Równie wysoką formę prezentuje na początku tego roku. W styczniu wygrał trzy konkursy LR na CSI4* w Liverpool'u i był drugi w silnie obsadzonym Grand Prix CSI3* w Drachten.  Będzie faworytem nie tylko Grand Prix, ale i Speed&Music, bo konkursy szybkości to jego specjalność.

Gabor Szabo Jr. Gabor Szabo Jr. KASKAL

Gabor Szabo - Węgry

W rankingu Ligi Europy Centralnej zajmuje wspólnie z Marią Bibikovą pierwsze miejsce. Choć ma 26 lat i sporo jak na ten wiek doświadczenia. W swojej karierze 5-krotni startował w mistrzostwach Europy w kategoriach młodzieżowych, dwa razy w mistrzostwach Europy seniorów i raz w Mistrzostwach Świata. Jednak o awans do finału Pucharu Świata powalczy po raz pierwszy w swojej karierze. Rok 2016 był dla niego bardzo udany. Wygrał aż cztery konkursy zaliczane do światowego rankingu, a podwójnym, zerowym przejazdem na CSIO w Budapeszcie poprowadził Węgrów do ich pierwszego w historii zwycięstwa w Pucharze Narodów.