Sportowy weekend. VIVE mistrz! A Pepe oszukaniec. I ten trener Legii...

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
VIVE świętuje po wygraniu LM VIVE świętuje po wygraniu LM .

Wydarzenie weekendu

To był najbardziej niesamowity finał Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Vive Tauron Kielce przegrywało już z węgierskim MVM Veszprem 19:28, ale doprowadziło do dogrywki, a potem wygrało w rzutach karnych! Kielczanie są pierwszym polskim zespołem piłkarzy ręcznych, który wygrał Champions League!!!

Siatkarze reprezentacji Polski Siatkarze reprezentacji Polski SERGIO MORAES/REUTERS

Bohater weekendu

Są niesamowici. Polscy siatkarze są niesamowici. Niby w takiej sobie formie, niby w Tokio miało nie być świetnych wyników, tylko spokojny awans, ale... Najpierw w sobotę ograli Kanadę, mimo dwóch fatalnych setów. A w niedzielę było jeszcze ciekawiej. Polacy przegrywali z Francją 0:2 i musieli jeszcze obronić trzy meczbole. Oczywiście obronili. Oczywiście doprowadzili do tie-breaka. Oczywiście go wygrali. I za to są kochani.

Twett Piotra Kobiereckiego Twett Piotra Kobiereckiego twitter.com

Tweet weekendu

Legia pokonała w półfinale Centralnej Ligi Juniorów Lecha Poznań 1:0. Po meczu na twitterze wyjątkowo złośliwy wpis puścił Piotr Kobierecki, trener Legii. Złośliwie? Może trochę. Czy wypada dać taki wpis akurat trenerowi Legii? No raczej nie.

Tak się cieszył Yannick Carrasco z Atletico Madryt po strzeleniu gola Realowi Madryt w finale Ligi Mistrzów Tak się cieszył Yannick Carrasco z Atletico Madryt po strzeleniu gola Realowi Madryt w finale Ligi Mistrzów Luca Bruno / AP (AP Photo/Luca Bruno)

Zdjęcie weekendu

Niezwykłą cieszynką wykazał się Yannick Ferreira-Carrasco w finale Ligi Mistrzów po strzeleniu gola na 1-1

Po zdobytej bramce w 79. minucie - która doprowadziła do dogrywki - podbiegł do swojej partnerki, by razem z nią cieszyć się z gola. To Miss Belgii z 2013 roku - Noemie Happart. Ten wieczór nie będzie jednak szczęśliwy, jako że Atletico Madryt - klub Carrasco - przegrał z Realem 3-5 w rzutach karnych.

Sędzia Mark Clattenburg Sędzia Mark Clattenburg youtube.com

Wideo weekendu

Hit sieci po finale Ligi Mistrzów. Reakcja sędziego Marka Clattenburga po symulce Pepego. Co on chciał pokazać?

Pepe symuluje Pepe symuluje .

Antybohater weekendu

Nienawidzimy takich zachowań. To powinno być po meczu sprawdzane przez specjalną komisję i karane zawieszeniami. Co najmniej na pięć meczów. Aż się nauczą. Symulki to zaraz współczesnego futbolu. W finale Ligi Mistrzów ?popisał? się Pepe. Sami zresztą zobaczcie.

Cytat weekendu

Wszyscy lubią Andrzeja Strejlaua. Prawda? I bardzo dobrze, bo to bardzo sympatyczny były trener, a obecnie ekspert. Podczas finału Ligi Mistrzów Andrzej Strejlau chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami na Twitterze, ale niestety coś mu przeszkodziło. Wybrnął z tego w bardzo sympatyczny sposób. Efekt poniżej:

Zinedine Zidane Zinedine Zidane STEFAN WERMUTH/REUTERS

Liczba weekendu

1 - Zinedine Zidane jest pierwszym francuskim trenerem, który wygrał Ligę Mistrzów.