Regaty Trofeo SAR Princesa Sophia: 49ery w drodze na Olimpiadę

Regaty Trofeo SAR Princesa Sophia to pierwsze w tym roku zawody, w których nasi żeglarze walczyć będą o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród 49erów, najwyżej sklasyfikowaną polską załogą jest team Marcin Czajkowski/Jacek Piasecki. O bilet na olimpiadę rywalizować będą z Tomaszem Januszewskim/Jackiem Nowakiem oraz Łukaszem Przybytkiem / Pawłem Kołodzińskim.
Marcin Czajkowski / Jacek Piasecki Marcin Czajkowski / Jacek Piasecki Fot.: 49er Team

Marcin Czajkowski / Jacek Piasecki (POL 117)

Marcin Czajkowski w klasie 49er startuje od 2002 roku. Początkowo pływał jako sternik w teamie z Krzysztofem Kierkowskim. Obecnie ściga się z Jackiem Piaseckim. Marcin na swoim koncie ma m.in. złoty medal ubiegłorocznych mistrzostw Polski w klasie 49er, start w igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku oraz w Pekinie w 2008 roku oraz wice mistrzostwo świata juniorów w klasie 470.

Do osiągnięć Jacka Piaseckiego należy zdobycie, wraz z Marcinem Czajkowskim, złotego medalu ubiegłorocznych mistrzostw Polski w klasie 49er. Wśród sukcesów Jacka jest również mistrzostwo świata juniorów w klasie Formuła Windsurfing oraz mistrzostwo świata juniorów w windsurfingu lodowym.

Tomasz Januszewski / Jacek Nowak Tomasz Januszewski / Jacek Nowak Fot.: 49er Team

Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (POL 052)

Tomasz Januszewski w klasie 49er pływa jako sternik w teamie z Jackiem Nowakiem. Tomasz na swoim koncie ma srebrny medal ubiegłorocznych mistrzostw Polski 49er, piąte miejsce w mistrzostwach świata juniorów w klasie 470, czwarte miejsce w mistrzostwach świata klasy Optymist oraz pierwsze miejsce w drużynowych Mistrzostwach Europy OPTI.

Do sukcesów Jacka Nowaka należy zdobycie, razem z Tomaszem Januszewskim, srebrnego medalu ubiegłorocznych mistrzostw Polski w klasie 49er, zajęcie trzeciego miejsca Star Makers Series w klasie 29er oraz wywalczenie trzeciej lokaty w mistrzostwach Polski klasy 49er w 2010 roku.

Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński Fot.: 49er Team

Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (POL 042)

Łukasz Przybytek jest sternikiem w teamie z Pawłem Kołodzińskim. W ubiegłorocznych mistrzostwach Polski klasy 49er Łukasz wywalczył brązowy medal. Na swoim koncie ma również mistrzostwo Europy klasy 29er, zdobycie Pucharu Europy klasy 29er, mistrzostwo świata w żeglarstwie lodowym w klasie ICE OPTI oraz mistrzostwo Polski w klasach Optymist, 29er, 49er.

Paweł Kołodziński, razem z Łukaszem Przybytkiem wywalczył brązowy medal ubiegłorocznych mistrzostw Polski klasy 49er. Do jego sukcesów należy mistrzostwo Polski w żeglarstwie morskim ORC oraz zdobycie Pucharu Polski w klasie ORC.

 

Tegoroczna rywalizacja naszych żeglarzy o olimpijskie kwalifikacje rozpocznie się już 31 marca. Zawodnicy ścigać się będą w regatach Trofeo SAR Princesa Sophiana na Majorce.Oprócz 49erów, w zatoce Palma walczyć będą reprezentancie klasy Finn, Laser Radial, Laser Standard, 470 kobiet oraz Star. Zawody potrwają do 7 kwietnia.

Warto dodać, że na chwilę obecną, start w igrzyskach w Londynie zapewnili sobie Zofia Klepacka-Noceti w klasie RS:X kobiet, Przemysław Miarczyński w klasie RS:X mężczyzn oraz Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star.

49er Team Polska 49er Team Polska Fot.: Krzysztof Kuczyński

49er Team Polska

Zobacz film z marcowego treningu na Majorce!

Majorka 2012 Slideshow: 49er?s trip from Gdynia, Wybrzeże Bałtyckie, Polska to El Arenal, Hiszpania was created by TripAdvisor. See another El Arenal slideshow. Create a free slideshow with music from your travel photos.
Więcej o: