Mike Tyson nie stanie przed sądem po bójce w samolocie. "Dziękujemy prokuratorowi"

Kilka tygodni temu zrobiło się głośno o sytuacji, w której Mike Tyson znalazł się na pokładzie samolotu. Legendarny pięściarz pobił innego pasażera, który kilkukrotnie i natarczywie go zaczepiał. Obie strony osiągnęły jednak ugodę, dzięki czemu nie dojdzie do procesu.

Do zdarzenia z udziałem legendarnego pięściarza doszło do kwietnia na pokładzie samolotu linii JetBlue. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Mike Tyson wszedł w sprzeczkę z innym pasażerem. Po wymianie "uprzejmości" 55-latek przeszedł do czynów i kilkukrotnie uderzył mężczyznę.

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Bombardier"Don Kasjo" rozbił bank na "Bombardiera". "Świat freaków to coś zupełnie innego"

Mike Tyson pobił pasażera w samolocie

Na dostępnych w sieci nagraniach widać, jak uciążliwy pasażer próbuje się bronić przed ciosami byłego pięściarza. Po tym, jak o całej sprawie zrobiło się głośno, Tyson został skrytykowany za pokazywanie swojej wyższości i większej siły nad osobą powszechnie uważaną za słabszą.

 

Jakby tego było mało, incydent został zgłoszony na policję, a w efekcie sprawa trafił do sądu. Jak informuje TMZ Sports, obie strony osiągnęły porozumienie, dzięki czemu nie dojdzie do procesu. Początkowo chciał go wszcząć prokurator okręgowy hrabstwa San Mateo, Stephen Wagstaffe.

Tyson i pobity mężczyzna poszli na ugodę

Argumentami, które pozwoliło uniknąć rozprawy były "postępowanie ofiary prowadzące do incydentu, interakcja między Tysonem a ofiarą, a także prośby zarówno samego Tysona, jak i poszkodowanego". Media przekazały, że przedstawiciele pobitego mężczyzny przyjęli ugodę zaproponowaną przez obrońców 55-latka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Adwokaci Tysona - David Z. Chesnoff, Richard A. Schonfeld i Martin A. Sabelli podziękowali za pracę i elastyczność władz za to, że nie przenosili spraw na bardziej skomplikowany poziom. "Dziękujemy prokuratorowi okręgowemu San Mateo Stephenowi Wagstaffe, szeryfowi hrabstwa San Mateo i wszystkim organom ścigania zaangażowanym w to śledztwo za ich staranną, sumienną i profesjonalną pracę" - napisano w oświadczeniu.

Alan Kwieciński vs Mateusz MurańskiAwantura na konferencji FAME MMA. Murański apelował o spokój, a sam zaatakował [WIDEO]

Tyson to były mistrz świata wagi ciężkiej, który swój pierwszy tytuł zdobył, mając zaledwie 20 lat, 4 miesiące i 22 dni. Do dziś pozostaje to rekordem. Amerykanin zdobył mistrzostwo świata czterech najważniejszych federacji bokserskich: WBC, WBO, IBF i WBA. Z 58 walk na zawodowych ringach Tyson wygrał 50, z czego aż 44 przez nokaut.

Więcej o: