Boks. Artur Szpilka wyjeżdża z Polski. Znalazł nowego trenera

Artur Szpilka znalazł nowego trenera. - Wyjeżdżam do Hiszpanii! Nowy trener, nowe miejsce, ten sam cel - napisał Szpilka na Twitterze. Polak będzie współpracował z rosyjskim trenerem Romanem Anuchinem.
Zobacz wideo

Artur Szpilka ma nowego trenera. Rosjanin Roman Anuchin zastąpił tragicznie zmarłego Andrzeja Gmitruka. - Niedługo wyjeżdżam do Hiszpanii Nowy trener, nowe miejsce, ten sam cel - napisał Szpilka na Twitterze. Nowy trener Szpilki współpracował między innymi z Mairisem Briedisem czy Eduardem Trojanowskim.

Pięściarz pozostawał bez trenera od 20 listopada. Ostatnią walkę stoczył 10 dni wcześniej w Gliwicach, gdzie w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał na punkty Mariusza Wacha (33-4, 17 KO).

Szpilka otwarty na walkę z Włodarczykiem

Artur Szpilka jest otwarty na walkę z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. Pięściarz napisał to w odpowiedzi na słowa promotora Andrzeja Wasilewskiego. Zawodnicy to przedstawiciele dwóch różnych kategorii wagowych. - Zróbmy walkę Szpilka vs. Diablo to dopiero będą emocje - napisał pięściarz. Starcie jest jednak mało prawdopodobne choćby ze względu na wagi obu zawodników. Artur Szpilka to przedstawiciel wagi ciężkiej, z kolei Włodarczyk to były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.


Więcej o: