Z czuba błędnie typuje - igrzysk dzień 15.

Nie żebyśmy wątpili w naszych sportowców, ale mamy lekkie obawy, czy uda się wyrównać medalowy wynik z Aten... Medal jednak typujemy. In Maja Włoszczowska we trust.

Kajakarstwo

Paweł Baraszkiewicz - C1 500 m, 9:45

Polak był trzeci w eliminacjach i trzeci w półfinale. To jednak znaczy tyle, że trzeci (ani wyżej) w finale niestety nie będzie.

Marek Twardowski, Adam Wysocki - K2 500 m, 10:35

Zaledwie szóste miejsce w pierwszym wyścigu i drugie w półfinale, a przede wszystkim uzyskane czasy nie upoważniają do myślenia o medalach. Sorry, naszym zdaniem głupia ''klątwa chorążego'' dotknęła i Twardowskiego. i medalu nie zdobędzie.

Daniel Jędraszko, Roman Rynkiewicz - C2 500 m, 11:05

Weszli do finału bezpośrednio z eliminacji, ale mieli tam dopiero szósty czas. Niby dystans do podium nie jest duży, ale nasze kajaki są na tych igrzyskach o ciut ciut za wolne, więc znowu może się skończyć na jakimś czwartym miejscu.

Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk - K2 500 m, 11:20

Jeśli nie one - to kto?! Aneta Konieczna (Pastuszka) ma już dwa medale olimpijskie w K2 na 500 metrów, więc doświadczenie powinno dać podium. Ale czy da?

Szanse na jeden medal w kajakach: 60%, na dwa: 20%

Marek Plawgo, Piotr Klimczak, Piotr Kędzia, Rafał Wieruszewski - sztafeta 4 x 400 metrów

Weszli z ósmym czasem do finału. Miejsce wyższe niż siódme będzie sukcesem. Jeśli czytali nasz poradnik - może się uda .

Kolarstwo górskie

Marek Galiński - cross, 9:00

Druga dziesiątka na miarę możliwości, pierwsza dzisesiątka - istny szał.

Maja Włoszczowska, Aleksandra Dawidowicz - cross, 4:00

Ola Dawidowicz była brązową medalistką mistrzostw świata - ale juniorów. Może sprawić niespodziankę, ale jak znamy życie, to skończy się na 'przyjeździe po naukę'.

Z kolei Maja Włoszczowska w tym roku była piąta na mistrzostwach świata (wcześniej dwa razy była druga i raz czwarta). To napawa optymizmem. Co tam - liczymy na medal i piękny uśmiech. Nikt nam nie zabroni.

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Szkoda, że Maja nie startuje z facetami, na pewno by ją wszyscy przepuścili...