Polskie lekkoatletki mogą rywalizować o miano miss mistrzostw [ZDJĘCIA]

Sport to zdrowie a zdrowie to uroda. Wśród 28 reprezentantek Polski na halowe mistrzostwa Europy w Pradze (5-8 marca) jest co najmniej kilka kandydatek do miana miss imprezy.
Joanna Jóźwik Joanna Jóźwik Fot. PETR DAVID JOSEK/AP

Joanna Jóźwik (800 m)

Jedna z faworytek biegu na 800 metrów. Na ME w Zurychu zdobyła brązowy medal, teraz też będzie się w walce o podium. Ma drugi w tym roku czas w Europie, 2:01.01m,o dwie setne sekundy słabszy od rekordu Polski Lidii Chojeckiej.

Poniższe zdjęcia pochodzą z profilu zawodniczki na Facebooku

Justyna Kasprzycka (skok wzwyż)

Skoczkini wzwyż, szósta zawodniczka MŚ w Moskwie, oraz czwarta na halowych MŚ w Sopocie i ME w Zurychu. W tym sezonie nie skacze tak wysoko, bo treningi zakłóciło jej rozpoczęcie kariery zawodowej wojskowej. 1,92 m dało prawo startu w Pradze, ale my osiągnąć sukces zawodniczka z Wrocławia musi skoczyć wyżej.

Poniższe zdjęcia pochodzą z profilu zawodniczki na Facebooku

Ewa Swoboda Ewa Swoboda MIKOŁAJ KURAS

Ewa Swoboda (60 m)

Jedna z największych sensacji w polskiej kadrze. O tym, że 17-letnia sprinterka jest szybka, było wiadomo od dawna. Tej zimy biła rekordy życiowe w niemal każdym starcie i z rekordem Europy juniorek 7.21 może śmiało walczyć o finał z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

Poniższe zdjęcia pochodzą z profilu zawodniczki na Facebooku

Karolina Kołeczek (60 m ppł)

22-letnia płotkarka wciąż się rozwija, w tym sezonie halowym dwukrotnie biła rekord życiowy. Co prawda z wynikiem 8.10 ciężko jej będzie walczyć o czołowe pozycje, ale może znów go poprawi?

Poniższe zdjęcia pochodzą z profilu zawodniczki na Facebooku

Angelika Cichocka Angelika Cichocka Fot. KACPER PEMPEL

Angelika Cichocka (800 i 1500 m)

Cichocka to wicemistrzyni na 800 m z halowych MŚ w Sopocie. W sezonie na otwartym stadionie nie biegała aż tak dobrze, ale teraz znów udowadnia, że sukces nie był przypadkiem. W Pradze może zdobyć medal i na 800 i na 1500 metrów, ale pewnie zdecyduje się na jeden z tych dystansów.

Poniższe zdjęcie pochodzi z profilu zawodniczki na Facebooku