F1. Ocon ukarany za kolizję z Verstappenem

Sędziowie doliczyli trzy punkty karne do superlicencji Estebana Ocona po Grand Prix Brazylii. Francuz doprowadził do kolizji z 21-latkiem próbując odzyskać okrążenie.

Francuz podczas niedzielnych zmagań doprowadził do kolizji z Maksem Verstappenem próbując odzyskać okrążenie. W wyniku tego zdarzenia liderujący Holender obrócił się i spadł na drugie miejsce za Lewisa Hamiltona, natomiast Ocon został uznany przez sędziów winnym tej sytuacji i otrzymał karę stop&go.

Jak poinformowano, po wyścigu na torze Interlagos zapadła decyzja o doliczeniu trzech punktów karnych do superlicencji kierowcy Force India. Aktualnie Francuz posiada ich na swoim koncie pięć i najbliższe wygasają mu dopiero w październiku 2019 roku.

F1. Max Verstappen: Przez idiotę Ocona straciłem zwycięstwo

Max Verstappen nazwał Estebana Ocona idiotą, po tym jak ten doprowadził do kolizji, która kosztowała Holendra zwycięstwo w Grand Prix Brazylii. Zdenerwowany Holender nie przebierał w słowach i czynach po zakończeniu wyścigu. Czytaj całość.

F1. Szef Red Bulla: Ocon miał szczęście, że Verstappen go nie uderzył

Szef Red Bulla - Christian Horner, uważa, iż Esteban Ocon miał dużo szczęścia, że uniknął ciosu od Maksa Verstappena w trakcie przepychanki po Grand Prix Brazylii. Szef Red Bulla stanął w obronie swojego kierowcy, "którego poniosły emocje". Czytaj całość.

F1. Lewis Hamilton dał poradę Verstappenowi

Zwycięzca GP Brazylii, Lewis Hamilton przyznał, że inaczej podszedłby do manewrku, w który wdał się Max Verstappen z Estebanem Oconem, co kosztowało go zwycięstwo. Anglik powiedział Holendrowi, że to on miał więcej do stracenia. Czytaj całość.

F1. Verstappen nazwał Ocona idiotą. Ten mu odpowiedział

Esteban Ocon powiedział, że Maxowi Verstappenowi brakuje profesjonalizmu po tym, jak go zaatakował i próbował uderzyć w zamian za kontrowersyjną kraksę w GP Brazylii. Francuz broni swojego manewru twierdząc, że był znacznie szybszy. Czytaj całość.

Więcej o F1 na F1wm.pl

Więcej o: