Daniił Kwiat w Ferrari na sezon 2018

Daniił Kwiat będzie rezerwowym kierowcą Ferrari w sezonie 2018. 23-letni Rosjanin będzie pracował nad rozwojem samochodu. Jeszcze kilka tygodni temu był wymieniany jako kandydat do miejsca w Williamsie.

Rosjanin w swoim CV ma 72 starty w wyścigach, ale ostatni sezon miał fatalny. W 15 wyścigach zdobył pięć punktów, stracił miejsce w zespole Toro Rosso, a Red Bull wykreślił go z listy swoich kierowców. Kwiat szukał zatrudnienia w Williamsie, który wciąż nie ma obsadzonego jednego miejsca, ale ani nie został zaproszony na testy w Abu Zabi, ani nie był ostatnio wymieniany w gronie największych kandydatów. O miejsce walczyli już tylko Robert Kubica i Siergiej Sirotkin.

Kwiat w F1 zadebiutował w 2014 roku. Do zespołu Red Bulla przyszedł jako wielki talent i następca Sebastiana Vettela, z którym teraz będzie współpracował. Gdy w debiutanckim wyścigu w Australii dojechał na dziewiątym miejscu, został wtedy najmłodszym kierowcą, który zdobył punkty (rekord ten pobili Lance Stroll i Max Verstappen). Ale formy nie ustabilizował. W 2016 roku został zdegradowany do Toro Rosso, po roku stracił fotel w F1.

Teraz znalazł zatrudnienie w Ferrari. Będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i pracował nad rozwojem auta. Jak twierdzi serwis motorsport.com Rosjanin będzie pracował głównie w symulatorze, choć nie wykluczone, że dostanie też szanse podczas oficjalnych testów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.